Facebook Google+ Twitter

Belgia. Karnawał w... obozowym pasiaku?

Belgijska sieć supermarketów zdegustowała swoich klientów karnawałową ofertą. Kostium dla dzieci jaki proponowano, to udana imitacja pasiaka w jaki przebierano więźniów nazistowskich obozów koncentracyjnych.

Karnawałowa oferta dla dzieci w belgijskiej sieci Delhaize; https://twitter.com/SoGilly/status/431346650909769728/photo/1; licencja: CC3.0 / Fot. Gilly Weinstein/TwitterBelgijska sieć Delhaize zmuszona była zdjąć ze swoich półek karnawałową propozycję dla dzieci. Był nią kostium jednoznacznie kojarzący się z pasiakiem w jaki przebierano więźniów w nazistowskich obozach koncentracyjnych. Nieprzyjemnie przyspieszone bicie serca i degustacja klientów spowodowała natychmiastową reakcję władz sieci.

Produkt oferowano w 160 sklepach sieci w całym kraju. W oficjalnym stanowisku Delhaize nadmieniono tytułem wyjaśnienia, że dostarczony asortyment był sprawdzony przed wprowadzeniem do obrotu. Jednak dostawca strojów przedstawił tylko część z całej partii towaru. Incydent wpłynie na poprawę kontroli i dystrybucji w belgijskiej firmie. Sam dostawca, firma ESPA nie chce komentować całego zamieszania. Prawdopodobnie będzie rozprowadzać swój towar w innych miejscach.

Sieć Delhaize wraz z LBCA (Belgische Liga tegen het Antisemitisme - Belgijska Liga Przeciwdziałania Antysemityzmowi) wystosował komunikat z przeprosinami i wyrazami żalu do każdego kto "czuje się zraniony tym incydentem."


źródło: deredactie.be

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Strój więźniów na kreskówkach ZAWSZE ma paski poziome, dlatego bohaterowie kreskówek nie są utożsamiani z więźniami nazistowskich obozów koncentracyjnych.
Zatem oburzonym na belgijski strój karnawałowy dla dzieci bynajmniej "palma nie odbija".

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zwariowane Melodie" to się raczej większości kojarzą z królikiem Buggsem i kotem Sylwestrem;)
A tak abstrahując od obozowych skojarzeń, to po co przebierać dziecko za więźnia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Według Prokuratury Rejonowej dla Warszawy-Mokotowa nie ma nic złego w mówieniu o "polskich obozach koncentracyjnych". Urząd ten odmówił właśnie wszczęcia śledztwa w sprawie znieważenia Polski przez "Rheinische Post", niemiecką gazetę, która użyła sformułowania "polskie obozy koncentracyjne i polskie getta." (niezalezna.pl z dn. 13.12.2013) - oficjalnie można zająć każde stanowisko, byle było w tym choć trochę logiki i byle nie zapominać o dwuinstancyjnym modelu postępowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki sam strój był chociażby w kreskówkach looney toons, poza tym strój w białe i czarne paski jest charakterystyczny dla przedstawiania więźniów w bajkach. Dla większej ilości przykładów wystarczy wpisać w wyszukiwarce grafiki google "cartoon jail" albo "cartoon prisoner".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na jakich kreskówkach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W powszechnej świadomości wszystkie są jednakowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niektórym palma odbija. To jest strój wzorowany na kreskówkach, w obozach z tego co kojarzę pasiaki były niebieskie a nie czarne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.