Facebook Google+ Twitter

Belgia: Święto pod specjalnym nadzorem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-21 20:25

Pokaz lotniczy, parada wojskowa i festyn uświetniły obchody święta narodowego Belgii. Obchody odbyły się przy nadzwyczajnych środkach bezpieczeństwa, ale bez incydentów.

Siły policyjne postawione były w stan gotowości między innymi w związku z groźbami śmierci, które kilka miesięcy temu otrzymała królowa Fabiola.

Mimo pogróżek Fabiola, wdowa po poprzednim królu, uczestniczyła w uroczystościach wraz z całą rodziną królewską. Jej członkowie witali się z poddanymi i pozdrawiali tłumy, ale osoby dopuszczone w pobliże zostały wcześniej dokładnie sprawdzone.

Poza tym strefa zamknięta dla ruchu samochodów objęła dużą część miasta. Chodziło o to, by nie powtórzyła się tragedia z końca kwietnia, kiedy święto narodowe obchodzili Holendrzy. Wtedy zamachowiec rozpędzonym samochodem wjechał w tłum, zabijając 8 osób.

Ochrona w Brukseli została więc zwiększona, ale 178. rocznica złożenia przysięgi przez pierwszego króla, Leopolda I, przebiegła spokojnie. Ucierpiał tylko sekretarz generalny NATO Jaap de Hoop Scheffer, który podczas uroczystości zasłabł. Został szybko przewieziony do szpitala, gdzie lekarze usunęli mu niewielki zakrzep. Kwatera główna Sojuszu poinformowała, że Scheffer czuje się dobrze, ale pozostanie kilka dni w szpitalu na obserwacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.