Facebook Google+ Twitter

Belgia szykuje się do walki z grypą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-17 10:47

Belgia przygotowuje się do walki z epidemią nowego typu grypy A/H1N1. Do kraju dotarły już szczepionki przeciwko grypie, a parlament zatwierdził specjalne uprawnienia dla rządu. Belgowie z kolei tłumnie odwiedzają stronę internetową, gdzie lekarze zamieścili test, który ma pomóc w zdiagnozowaniu choroby.

Test składa się z dziewięciu pytań dotyczących między innymi wysokiej gorączki, powyżej 39 stopni, łamania w kościach, czy ostatnich podróży do Meksyku lub Stanów Zjednoczonych.

Po przeprowadzeniu testu pojawia się wskazówka dotycząca stanu zdrowia, ale także zalecenie by skontaktować się z lekarzem. Szpitale są już przygotowane na wypadek ewentualnej epidemii, wydzielono oddziały, które przyjmują chorych.

Natomiast od poniedziałku rozpoczną się w Belgii szczepienia przeciwko nowej grypie. Najpierw obejmą one wszystkich pracowników służby zdrowia, a później osoby z grup priorytetowych, czyli osoby cierpiące na przewlekłe choroby i kobiety w ciąży. Szczepienia nie są jednak obowiązkowe.

Gdyby doszło do wybuchu epidemii belgijski rząd będzie mógł działać na podstawie szczególnych uprawnień. Przepisy przyjęte przez parlament pozwalają mu między innymi na wykorzystanie wojska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niemcy zdecydowali, że ich armia nie otrzyma szczepionek na świńską grypę - Pandemrix GlaxoSmithKline i Focetria firmy Novartis - ponieważ zawierają rtęć, według niemieckich lekarzy mogłyby spowodować "nieobliczalne skutki uboczne".

Jeśli tak twierdzą niemcy to dlaczego w Polsce o nich się nie ostrzega? Niemieccy lekarzy chyba znają się na swoim fachu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.