Facebook Google+ Twitter

Belgia: Zakaz noszenia symboli religijnych w szkołach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-13 18:30

We Flandrii, niderlandzkojęzycznej części Belgii, ostre protesty wywołała decyzja o zakazie noszenia symboli religijnych, w tym muzułmańskich chust w szkołach. Zakaz, który początkowo obowiązywał tylko w części placówek, teraz zostanie wprowadzony w całej społeczności flamandzkiej.

Dyskusja na ten temat rozgorzała na nowo, gdy od września dwie szkoły - w Antwerpii i Hoboken wprowadziły zakaz noszenia symboli religijnych. Nauczyciele argumentowali, że chcą uniknąć presji wywieranej na uczniów, a chodzi o muzułmańskie dziewczęta, która są zmuszane przez rodziny do noszenia islamskich burek. Ta decyzja nie spodobała się uczniom z rodzin imigranckich, którzy przez kilka dni demonstrowali swój sprzeciw, argumentując, że w tej sprawie szkoły nie mogą same podejmować decyzji.

Władze regionalne uznały więc za wyjście z sytuacji wprowadzenie zakazu w całej Flandrii. Twierdziły, że zapewni to wszystkim uczniom równe prawa i zapobiegnie segregacji. Spotkało się to z ostrym protestem społeczności muzułmańskiej, która zażądała zniesienia zakazu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.