Facebook Google+ Twitter

Belgowie chcą zaimponować warszawiakom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-11 15:36

Przed budynkiem ambasady Belgii w Warszawie pod koniec sierpnia zostanie ułożony dywan kwiatowy o powierzchni 400 metrów kwadratowych. Co dwa lata dywany z kwiatów można podziwiać na Grand-Place w Brukseli. Tym razem Belgowie zdecydowali się pochwalić umiejętnością tworzenia kwiatowych kompozycji przed warszawiakami.

Kwietny dywan utkają w stolicy pracownicy Zarządu Oczyszczania Miasta pod czujnym okiem autora projektu - architekta krajobrazu. Świeże kwiaty, przywiezione z Belgii, zostaną ułożone w ciągu jednego dnia. Podziwiać kompozycję będzie można w ostatni weekend sierpnia. Po dywanie chodzić nie będzie można, co najwyżej podziwiać z boku.

W Warszawie, jak poinformował ambasador Belgii Jan Luykx, kompozycja zostanie ułożona z kwiatów z Flandrii. 120 tysięcy begonii zostanie przywiezionych prosto z Belgii. Każdy metr kwadratowy pokryje 300 sztuk kwiatów.

Oficjalnie pierwszy dywan kwiatowy został stworzony w Brukseli w 1971 roku. Wcześniej jednak ogrodnicy eksperymentowali z kwiatami we Flandrii.

Przedstawiciel rządu Flandrii przy belgijskiej ambasadzie Koen Haverbeke powiedział, że pomysł ułożenia kompozycji w Warszawie narodził się rok temu. Dywany kwiatowe rzadko są układane poza granicami Belgii. Dywan taki był pokazywany w Austrii, ale nigdy jeszcze w krajach Europy Wschodniej
Na razie nie wiadomo, czy dywan będzie układany także w następnych latach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.