Facebook Google+ Twitter

Believe i Osada Vida gwiazdami Warsaw Prog Days

Mamy znakomitą wiadomość dla fanów zespołów Believe i Osada Vida. Obie formacje zagrają razem 27 kwietnia w warszawskim kubie Progresja w ramach imprezy Warsaw Prog Days 2013.

 / Fot. Materiały prasoweTego dnia wystąpi również zespół Votum. Kwietniowy koncert będzie wyśmienitą okazją aby zapoznać się z koncertową wersją materiału, który znajdzie się na nowych studyjnych płytach Believe i Osada Vida, które wkrótce mają swoją premierę. Album zespołu Osada Vida zatytułowany „Particles” ukaże się 11 marca, a „The Warmest Sun in Winter” Believe ma premierę 8 kwietnia.

Wszystkie szczegóły tego koncertu dostępne są na fanpagu zespołu Believe: https://www.facebook.com/believeband.

Płyta „Particles” jest czwartym pełnowymiarowym albumem znakomitej prog-metalowej formacji Osada Vida. Zawiera 9 premierowych nagrań a także, jako bonus, zaskakującą wersję nagrania „Master Of Puppets” z dyskografii zespołu Metallica! Nowy materiał nagrany został w poszerzonym składzie z Markiem Majewskim (ex-Acute Mind) na wokalu. O tym jaka będzie nowa płyta mówi Rafał Paluszek, klawiszowiec Osada Vida: "Jaka będzie to płyta? Pod każdym względem inna od wszystkich poprzednich. Począwszy od okładki (i całej oprawy graficznej), przy projektowaniu której chcieliśmy pozbyć się oklepanych już mrocznych klimatów a dodać dużo światła, przestrzeni i lekkości, poprzez kompozycje, które są zdecydowanie bardziej przystępne (ale też mocniejsze i konkretniejsze), aż po partie wokalne nowego, piątego Osadnika. Album jest owocem tego, co już bardzo długo rodziło się w naszych głowach i sercach. Jest pełen radości z grania i pokazuje inne od dotychczasowego podejście do muzyki i komponowania. Myślę, że płyta może być zaskoczeniem dla naszych dotychczasowych fanów. Ale jestem przekonany, że zaskoczenie będzie pozytywne! Nadaliśmy nowego znaczenia słowu "bezkompromisowy". Będzie dużo melodii, będzie rytmicznie, mocno i zaskakująco. Ale to wciąż Osada Vida. Nie usunęliśmy charakteru z naszej muzyki. Doprawiliśmy ją tylko znacznie i mamy nadzieję, że przyprawy przypadną wszystkim do gustu. No więc jaka będzie? Przekonaj się niebawem!"
Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową. W swoim dorobku zespół ma trzy wydawnictwa demo oraz trzy ciepło przyjęte oficjalne płyty: „Three Seats Behind A Triangle” (2006/2007), „The Body Parts Party” (2008), „Uninvited Dreams” (2009). Ostatnim materiałem wydanym przez zespół Osada Vida jest DVD zatytułowane "Where The Devils Live”, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Zespół rozpoznawalny jest także poza granicami naszego kraju o czym może świadczyć choćby zaproszenia na amerykański festiwal RoSfest (2011) czy na ProgStage w Izraelu (2012). Premiera nowej płyty „Particles” już 11 marca!

„The Warmest Sun In Winter", nowa studyjna płyta zespołu Believe to już piąty album w ich karierze i kolejny nagrany w składzie: Mirek Gil - gitary, Karol Wróblewski - wokal, Konrad Wantrych - klawisze, wokal, Przemas Zawadzki - gitara basowa, Vlodi Tafel - perksusja oraz Satomi - skrzypce. Album zawiera 8 premierowych utworów a także wykonywany wcześniej na koncertach utwór "Please Go Home" napisany ku pamięci Roberta Roszaka, dziennikarza radiowego i przyjaciela zespołu. O nowej płycie mówi Karol Wróblewski: „Nowa płyta Believe jest opowieścią o przypadkowym spotkaniu dwojga przyjaciół, których niegdyś łączyło wspólne dzieciństwo. Od tamtego czasu zmieniło się praktycznie wszystko - kilka lat temu jeden z nich stracił dom. Teraz siadają i rozmawiają o tym wszystkim, co się stało. Wspomnienia okazują się być wiecznie żywe, mimo tego, że dochodzi do spotkania ludzi z dwóch różnych światów. O tym, ile słońca, pomimo różnych życiowych trudów, może wnieść jeden człowiek do życia drugiego, usłyszycie na piątym albumie Believe zatytułowanym ‘The Warmest Sun In Winter’.”
Believe to znakomita art/prog rockowa formacja, na czele której stoi Mirek Gil (ex-Collage). Na swoim koncie ma jak dotąd cztery znakomite płyty studyjne: „Hope To See Another Day” (2006), „Yesterday is a Friend” (2008), „This Bread Is Mine” (2009), „World is Round” (2011), a także dwa koncertowe wydawnictwa DVD: „Hope To See Another Day Live” (2008) oraz „Seeing Is Believing” (2012). Dotychczasowe lata to również trasy koncertowe, w tym także u boku wielkich artystów takich jak Fish z legendarnego Marillion, Daniel Cavanagh (Anathema), Ray Wilson (Genesis) czy zespół Pendragon. Jesienią 2012 roku zespół zagrał europejską trasę koncertową u boku szwedzkiej formacji Moon Safari. Na kwiecień zaplanowana jest premiera najnowszej płyty "The Warmest Sun In Winter". W maju Believe będzie jedną z gwiazd prestiżowego amerykańskiego festiwalu ROSfest 2013.

WARSAW PROG DAYS 2013

Believe

Osada Vida

Votum

Warszawa - Progresja - 27.04.2013

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.