Facebook Google+ Twitter

Believe ujawnia okładkę nowej studyjnej płyty

Za nieco ponad miesiąc warszawska formacja Believe wyda nowy studyjny album. Album zatytułowany „The Warmest Sun In Winter" ukaże się w Polsce 8 kwietnia.

Dwa tygodnie później płyta dostępna będzie również w całej Europie a w maju w Stanach Zjednoczonych.
Zespół ujawnił właśnie okładkę najnowszego wydawnictwa.
 / Fot. Materiały prasowe
Karol Wróblewski komentuje: „Szukaliśmy symbolu, który oddałby klimat naszej nowej muzyki i zobrazowałby koncepcję albumu. Po dość długich poszukiwaniach
natrafiliśmy na zdjęcia Hengki'ego Koentjoro - indonezyjskiego fotografa, który specjalizuje się w fotografowaniu życia Indonezji. To właśnie w jego zbiorach znalazło się zdjęcie, które najlepiej obrazuje tytuł ‘The Warmest Sun In Winter’. Zdjęcie zostało wykonane w odosobnionym klasztorze w Bhutanie. Sam autor pisze o nim: ‘fotografia zawiera pewien mistycyzm, tajemnicę i zdecydowanie oddaje ducha słynnego pianisty jazzowego Theloniousa Monka’. Dodatkowym opracowaniem graficznym zajął się Tomasz Płonka - autor okładki ostatniej płyty Mr. Gila. Hengki Koentjoro jest fotografem cenionym na całym świecie, więc cieszymy się, że taka współpraca doszła do skutku, a jego dzieło mogło stać się naszą okładką. To bardzo inspirujące.”

Na nowej płycie znalazło się 8 premierowych utworów a także wykonywany wcześniej na koncertach utwór "Please Go Home", napisany ku pamięci Roberta Roszaka, dziennikarza radiowego i przyjaciela zespołu. Album nagrano w studio należącym do Mirka Gila, a za mastering odpowiedzialna była niemiecka firma Master & Servant.
Believe to znakomita art/prog rockowa formacja, na czele której stoi Mirek Gil (ex-Collage). Na swoim koncie ma jak dotąd cztery znakomite płyty studyjne: „Hope To See Another Day” (2006), „Yesterday is a Friend” (2008), „This Bread Is Mine” (2009), „World is Round” (2011), a także dwa koncertowe wydawnictwa DVD: „Hope To See Another Day Live” (2008) oraz „Seeing Is Believing” (2012). Dotychczasowe lata to również trasy koncertowe, w tym także u boku wielkich artystów takich jak Fish z legendarnego Marillion, Daniel Cavanagh (Anathema), Ray Wilson (Genesis) czy zespół Pendragon. Jesienią 2012 roku zespół zagrał europejską trasę koncertową u boku szwedzkiej formacji Moon Safari. Na kwiecień zaplanowana jest promocja najnowszej płyty "The Warmest Sun In Winter". 27 kwietnia Believe zagra w warszawskim klubie Progresja w ramach imprezy Warsaw Prog Days 2013, a w maju Believe będzie jedną z gwiazd prestiżowego amerykańskiego festiwalu ROSfest 2013.
Believe on-line: www.facebook.com/believeband

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.