Facebook Google+ Twitter

Believe - znamy tytuł i datę wydania nowej studyjnej płyty

Warszawska formacja Believe wyda w kwietniu nowy studyjny album. To już piąty album w ich karierze.

 / Fot. Materiały prasoweZostanie nagrany w składzie:
Mirek Gil - gitary
Karol Wróblewski - wokal
Konrad Wantrych - klawisze, wokal
Przemas Zawadzki - gitara basowa
Vlodi Tafel - perkusja
Satomi - skrzypce

Album zatytułowany „The Warmest Sun In Winter" ukaże się w Polsce 8 kwietnia. Dwa tygodnie później płyta dostępna będzie również w całej Europie a w maju w Stanach Zjednoczonych.
O nowej płycie mówi Karol Wróblewski: „Nowa płyta Believe jest opowieścią o przypadkowym spotkaniu dwojga przyjaciół, których niegdyś łączyło wspólne dzieciństwo. Od tamtego czasu zmieniło się praktycznie wszystko - kilka lat temu jeden z nich stracił dom. Teraz siadają i rozmawiają o tym wszystkim, co się stało. Wspomnienia okazują się być wiecznie żywe, mimo tego, że dochodzi do spotkania ludzi z dwóch różnych światów. O tym, ile słońca, pomimo różnych życiowych trudów, może wnieść jeden człowiek do życia drugiego, usłyszycie na piątym albumie Believe zatytułowanym ‘The Warmest Sun In Winter’.”

Nowy album będzie zawierać 8 premierowych utworów. Ujawnione przez zespół tytuły kompozycji to m.in: "Words", "Behind the River" i "The Bright Day". Na płycie znajdzie się również wykonywany wcześniej na koncertach utwór "Please Go Home" napisany ku pamięci Roberta Roszaka, dziennikarza radiowego i przyjaciela zespołu.

Believe to znakomita art/prog rockowa formacja, na czele której stoi Mirek Gil (ex-Collage). Na swoim koncie ma jak dotąd cztery znakomite płyty studyjne: „Hope To See Another Day” (2006), „Yesterday is a Friend” (2008), „This Bread Is Mine” (2009), „World is Round” (2011), a także dwa koncertowe wydawnictwa DVD: „Hope To See Another Day Live” (2008) oraz „Seeing Is Believing” (2012). Dotychczasowe lata to również trasy koncertowe, w tym także u boku wielkich artystów takich jak Fish z legendarnego Marillion, Daniel Cavanagh (Anathema), Ray Wilson (Genesis) czy zespół Pendragon. Jesienią 2012 roku zespół zagrał europejską trasę koncertową u boku szwedzkiej formacji Moon Safari. Na kwiecień zaplanowana jest promocja najnowszej płyty "The Warmest Sun In Winter". W maju Believe będzie jedną z gwiazd prestiżowego amerykańskiego festiwalu ROSfest 2013.

Believe on-line: https://www.facebook.com/believeband

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.