Facebook Google+ Twitter

Belka na Prezesa NBP

- Będę rekomendował kandydaturę Marka Belki na szefa Narodowego Banku Polskiego - zapowiedział marszałek Bronisław Komorowski, pełniący obowiązki głowy państwa. - W moim przekonaniu jest to działanie stabilizujące NBP - podkreślił.

Bronisław Komorowski jednak nie zaczeka do wyborów prezydenckich z wytypowaniem kandydata na prezesa NBP. Swoją decyzję uzasadnił tym, iż kandydat posiada wszelkie cechy, które musi posiadać prezes NBP, oraz ma ugruntowaną pozycję na arenie międzynarodowe. Oto sylwetka kandydata :

Marek Belka jest profesorem ekonomii. W latach 2004-2005 pełnił funkcję premiera. Wcześniej, w 1997 roku w rządzie Włodzimierza Cimoszewicza został wicepremierem i ministrem finansów (zastąpił Grzegorza Kołodkę), te same stanowiska objął ponownie w rządzie Leszka Millera (w 2001 r.). Po dymisji w 2005 roku został mianowany na stanowisko sekretarza wykonawczego Komisji Gospodarczej ONZ ds. Europy. Na początku 2009 roku został dyrektorem Departamentu Europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Źródło: Onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To prawda Bartłomieju. Choć wydaje mi się, że to dobre nazwisko na szefa NBP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to zaczęło się
Uśmiechy do lewicy, połajanki dla chłopstwa obelgi dla moherów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.