Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25671 miejsce

Bemowo i Targówek walczą o II linię metra

Budowa II linii metra budzi w stolicy wielkie emocje. Centralny odcinek o długości 6 kilometrów ma połączyć rondo Daszyńskiego z Dworcem Wileńskim. Prace dopiero się zaczęły, a radni już się kłócą... o to, w którym kierunku rozbudowywać linię.

Planowany przebieg trasy drugiej linii metra w Warszawie. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Warszawa-metro_II_linia.svg&filetimestamp=20070705164608Władze stolicy zadecydują, w którą stronę rozbudowywać II linię metra. Radni Białołęki i Targówka chcą, aby centralny odcinek najpierw przedłużono na Targówek.

"Chcemy przybliżyć metro jak najbardziej do Zielonej Białołęki. Skorzystają na tym mieszkańcy dużych osiedli. Byłyby też mniejsze korki, a czas przejazdu do centrum by się skrócił" - mówi TVN Warszawa Paweł Tyburc, przewodniczący rady dzielnicy na Białołęce.

Wcześnie zakładano budowę tuneli na zachód, w stronę Bemowa. Tam miała powstać stacja postojowa dla wagonów. Teraz się jednak okazało, ze to nie będzie konieczne: pociągi Siemensa wymagają przeglądów tylko raz na trzy miesiące, mogłyby więc w dalszym ciągu zjeżdżać do rozbudowywanej stacji na Kabatach.

Ratusz zastanawia się nad jeszcze jedną możliwością, tzw. "rozwiązaniem ateńskim", wg którego metro miałoby być powoli rozbudowywane w obu kierunkach. Najpierw na lewym brzegu Wisły tunel wydłużyłby się o kilka stacji z ronda Daszyńskiego do ul. Górczewskiej. Później, na prawym, na Pragę, dzięki czemu metro dotarłoby na Targówek.

11 lutego o godz. 17.00 w urzędzie dzielnicy Targówek radni będą dyskutować nad nowymi rozwiązaniami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Piotrek
  • Piotrek
  • 11.02.2011 21:31

Platforma bierze odwet na Pradze Południe za 0 poparcie wyborcze?
Pewnie gdyby mogli to samo uczyniliby z Ursynowem, ale tam niestety wstrętni komuniści zbudowali już wspaniałą kolejkę podziemną:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
GEORGE
  • GEORGE
  • 10.02.2011 21:09

Wydaje się, że tzw. "rozwiązanie ateńskie" byłoby najwłaściwsze. Jest kompromisowe i do przyjęcia dla większości zainteresowanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.