Facebook Google+ Twitter

Bemowo: Koncert Madonny w sobotę, a kontrowersje nie ustają

Już w najbliższą sobotę, czyli 15 sierpnia, w stolicy odbędzie się koncert amerykańskiej artystki. Widowisko wywołuje wśród Polaków skrajne emocje i oceny. Swoje zdanie wyrażają także mieszkańcy warszawskiego Bemowa.

 / Fot. PAP Tomasz GzellCzęść środowisk prawicowo-katolickich stanowczo protestuje przeciw występowi artystki w dniu 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W dniu koncertu przed bramą główną pikietować będzie Ruch Suwerenności Narodu Polskiego. Wielu bowiem oburza nie tylko data widowiska, ale także wizerunek sceniczny "Królowej Popu", która wielokrotnie wykorzystywała w swych występach symbole religijne. Katolicy zamierzają zagłuszyć występ odśpiewaniem hymnu narodowego.

Z kolei Armia Wyzwolenia Madonny zaprasza na kontrmanifestację, która odbędzie się w tym samym miejscu, co pikieta Ruchu Suwerenności. Fani Madonny zamierzają odśpiewać artystce "Happy birthday" oraz polskie "Sto lat" z okazji 51. urodzin, które obchodzi ona dzień po występie na Bemowie. Jak podaje serwis dziennik.pl, nastąpi to po utworze "Doli Doli" a przed "You Must Love Me". Oprócz tego fani Madonny planują unieść w górę, w trakcie drugiego, ze wspomnianych utworów, białe serca, wycięte z kartek A4. W ten sposób pokażą swe oddanie dla artystki.

A co o samym występie sądzą mieszkańcy Bemowa, dokładniej najbliższej okolicy lotniska?
Wielu w ogóle nie chce wypowiadać się na ten temat, odmawiając jakichkolwiek komentarzy. Nie wszyscy jednak. Pani Jadwiga Lachowska od początku obserwuje postępy prac. Nie ma ona nic przeciwko występowi artystki.

- Tak, mam coś przeciwko - stwierdza inna mieszkanka Bemowa, pragnąca zachować swe imię i nazwisko dla siebie. - Co prawda, nabożna nie jestem, ale moje okno wychodzi na lotnisko. W czasie występu będę w domu, a następnego dnia mam dniówkę. Ze snu więc nici. Nie interesuje mnie muzyka Madonny, mam zupełnie inny gust. Przeszkadza mi tylko data występu, nie on sam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Niema już wolnych miejsc na koncert tak więc nawoływania rozmaitych organizacji oraz kilku upadłych polityków na nic się zdały.Na pewno nie przyczyni im to wzrostu popularności w społeczeństwie bo tylko na tym im zależało aby zaistnieć w mediach był to chwilowy rozbłysk teraz znowu na manowcach się znajdą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.08.2009 15:34

A ja uważam, że protestujący mają prawo protestować i chwała Bogu, że nikt im tego nie zabrania. Po prostu wolność słowa jeszcze funkcjonuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żenująca jest ta akcja z protestami, to chyba jedyne co na ten temat można powiedzieć...
Uczestnikom koncertu życzę dobrej zabawy..!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuje by Madonna nagrała sobie te maryjne śpiewy protestujących, a następnie użyła ich jako sampli przy opracowywaniu kolejnych utworów... ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.