Facebook Google+ Twitter

Bemowo stanie w korkach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-09-05 11:59

W środę 5 września robotnicy zamknęli ulicę Radiową w okolicach fortu radiowo na Bemowie. Remont potrwa sześć tygodni. Zatłoczone i tak Bemowo czeka stanie w długich korkach

Zarząd Dróg Miejskich zamknął ulicę Radiową na Bemowie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kutrzeby do Fortu Radiowo. Robotnicy muszą wybudować nowe odpływy odprowadzające wodę z ulicy. - Woda z fosy podmywa drogę i ta grozi całkowitym zapadnięciem - mówi Urszula Nelken, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Mimo że remont Radiowej będzie prowadzony na stosunkowo krótkim odcinku, może sparaliżować ruch na Bemowie. Radiowa w ciągu ostatnich kilku lat z lokalnej wylotówki z Warszawy na Izabelin stała się mocno obciążoną ulicą. Trasa łączy stare Bemowo z nowym oraz całą dzielnicę z Jelonkami. W związku z remontem ZDM zaproponował objazd Arkuszową, Wólczyńską i Powstańców Śląskich. Oznacza to, że ulice, które na co dzień są i tak zakorkowane, teraz
będą jeszcze bardziej zatłoczone, a to utrudni dojazd do Warszawy z Izabelina i Truskawia – Arkuszowa to główna droga dojazdowa z tych miejscowości.

Według założeń ZDM-u przebudowa drogi potrwa sześć tygodni, czyli do połowy listopada. Jeśli zima przyjdzie w tym roku wcześniej, remont będzie można zakończyć dopiero wiosną. – Myślę, że nie powinniśmy się tego obawiać. Ten remont nie należy do skomplikowanych, powinniśmy zdążyć przed zimą - uspokaja Urszula Nelken z ZDM-u.

Tomasz Czukiewski, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.