Facebook Google+ Twitter

Ben Breedlove nie żyje. Nastoletni bloger nagrał ostatni film "This is my story"

Ben Breedlove, twórca niezwykle popularnego videobloga zmarł 25 grudnia. Amerykański nastolatek osiem dni przed śmiercią nagrał filmik, w którym poinformował swoich widzów, że od dziecka zmaga się z poważną chorobą serca.

 / Fot. Zdjęcie z facebooka Bena BreedloveBen Breedlove prowadził videobloga, na którym mówił o związkach i randkach. Dawał porady i przeprowadzał wywiady ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Był wesoły i pogodny. Jego kanał BreedloveTV zyskiwał coraz większą popularność, zwłaszcza wśród amerykańskich nastolatków.

Nastolatek, mimo młodego wieku został silnie doświadczony przez życie. Codziennie zmagał się z chorobą, którą wykryto u niego, gdy miał trzynaście miesięcy. Schorzenie spowodowała wada genetyczna, Ben chorował na kardiomiopatię przerostową(HCM). Jest to wyjątkowo rzadkie schodzenie, które najczęściej dotyka ludzi młodych. Mięsień sercowy jest przerośnięty, ale jamy komór sercowych nie rosną, co powoduje trudności w pompowaniu krwi - czytamy na portalu kardio.pl.

Ben nigdy nie mógł wieść życia normalnego nastolatka. Musiał unikać wszelkiego wysiłku fizycznego. Jego aktywność ograniczała się do spacerów, a każde przemęczenie prowadziło do utraty przytomności i zatrzymania akcji serca.

Nastolatkowi trzy razy udało się oszukać śmierć. Pierwszy raz, gdy miał cztery lata. Ben wspominał, że widział wtedy jasne światło. Powiedział o tym mamie, jednak ta nic nie dostrzegła. W wieku szesnastu lat, wszczepiono mu rozrusznik, który miał pomóc w regulowaniu rytmu bicia serca. Dzięki niemu, chłopiec mógł żyć w miarę normalnie, jednak nadal musiał unikać sportu.

Latem 2011 r. Ben miał drugi atak. Cudem udało się go uratować. Jednak kilka miesięcy później, 6 grudnia 2011 r. po raz kolejny otarł się o śmierć. Chłopca reanimowano na szkolnym korytarzu. Później w swoim filmie opowiadał, że widział anioła. Cieszył się, że go uratowano, ale przepełniał go smutek. Miał już dość kolejnych prób "oszukiwania" śmierci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.