Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI apeluje o nową organizację świata finansów

Na audiencji dla przedsiębiorców Benedykt XVI zachęcał do podtrzymywania kapitału o charakterze realnym i niespekulacyjnym. "Kryzys może być szansą na korektę modeli rozwoju i nową organizację świata finansów" - przekonywał papież.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pope_Benedict_XVI_Blessing.jpgBenedykt XVI apelował o zaniechanie kapitalizmu osiągającego zysk za wszelką cenę. Szybki zysk nie powinien uderzać w inwestycje realne, na których buduje się dobrobyt i postęp całej ludzkości. "By nie hamować rozwoju przedsiębiorczości na własnym terytorium trzeba podjąć współpracę z innymi podmiotami społecznymi, inwestować w badania naukowe i innowacje, zaniechać nieuczciwej konkurencji, pamiętać o swych obowiązkach społecznych i pobudzać produkcję wysokiej jakości, by odpowiedzieć na realne potrzeby ludzi" - stwierdził papież.

Benedykt XVI nawiązał do wątpliwości wielu przedsiębiorców, które narosły wokół zysku i konkurencyjności. "Firma może być rentowna i produkować 'bogactwo społeczne', jeśli przedsiębiorcy i menadżerowie kierować się będą dalekowzrocznością, która preferuje inwestycję długoterminową od zysku spekulacyjnego i wspiera innowacyjność, zamiast myśleć o gromadzeniu bogactwa dla siebie" - powiedział. "Oczywiście taka logika przedsiębiorczości zakłada pewne motywacje, pewną wizję człowieka i życia" - mówił papież.

Ojciec święty zaapelował o etykę w biznesie: "rozwój, w każdej dziedzinie ludzkiego życia oznacza również otwartość na transcendencję, na duchowy wymiar życia, na ufność Bogu, na miłość, braterstwo, gościnność, sprawiedliwość i pokój".

Źródło:
ekai.pl
RV

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

> Benedykt XVI apeluje o nową organizację świata finansów

To ja apeluje by zaczol od siebie i przedstawil pelne rozliczenia finansowe KRK, istytucji miedzynarodowej z siedziba w Watykanie ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.03.2010 11:46

Czyli nawołuje do powrotu do socjalizmu???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.