Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI będzie nazywany Papieżem Emerytem. Relacja z Watykanu

Benedykt XVI Papież Emeryt - tak od piątku będzie tytułowany obecny papież. Jego strojem codziennym będzie biała prosta sutanna.

Trwają przygotowania do abdykacji Benedykta XVI / Fot. Dawid SerafinTrwają ostatnie przygotowania do abdykacji papieża Benedykta XVI. W środę spotka się on z wiernymi na placu Świętego Piotra. - Na to spotkanie rozdaliśmy już ponad 50 tysięcy biletów - mówił podczas konferencji prasowej Ks. Federico Lombardi, rzecznik prasowy Watykanu. Podczas audiencji papież przejedzie między sektorami Papa Mobile. Wygłosi on także katechezę.

Podczas jutrzejszego spotkania z wiernymi nie będzie możliwości całowania papieża w jego pierścień. - Proszę nie pisać, że są to motywy związane z bezpieczeństwem. Po prostu przy tak wielu wiernych, którzy będą chcieli pożegnać Ojca Świętego chcemy uniknąć sytuacji, w której ktoś może się czuć pokrzywdzony, że jedna osoba mogła ucałować papieża w pierścień, a inna nie - tłumaczy ks. Lombardi. Trwają przygotowania do abdykacji Benedykta XVI / Fot. Dawid Serafin

Po spotkaniu z wiernymi Benedykt XVI przyjmie na prywatnej audiencji prezydentów kilu państw. W ostatnim dniu papież opuści Watykan o godzinie 17 i uda się do Castel Gandolfo. O godzinie 20 nastąpi finał pontyfikatu.

Benedykt XVI papież emeryt

Ks. Lombardi zdradził również, jak po rezygnacji oficjalnie będzie nazywany papież Benedykt XVI. - Po rezygnacji będzie to Benedykt XVI Papież Emeryt - powiedział rzecznik prasowy. Strojem codziennym ustępującego papieża będzie biała prosta sutanna.

Zarejestruj się i napisz artykuł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Mogli by ten pierścień na jakimś stojaczku udostępnić - wtedy każdy mógłby go ucałować. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, Panie Dawidzie, normalnie jak Kolenda - Zaleska!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.02.2013 14:24

Idąc tokiem rozumowania Łukasza Wolskiego - to jest jeden wielki temat zastępczy; media polskie powinny zająć się dyskusją nad tym, "czy to normalne, że medalistka mistrzostw świata w Biathlonie nie może jechać na zawody Pucharu Świata, bo brakuje na to pieniędzy? Sytuacja jest zatrważająca".

Czekam na taką dyskusję. Po tej szopce z konklawe chętnie wezmę w niej udział wysyłając smsa o treści "TAK" lub "NIE".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.