Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI dostał nowy samochód

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-06-30 16:47

Ojciec Święty Benedykt XVI otrzymał nowe Volvo XC90. Przekazanie samochodu nastąpiło podczas specjalnej audiencji papieża z przedstawicielami Volvo Cars.


Samochód został przygotowany specjalnie na potrzeby Ojca Świętego i wyposażony w najmocniejszą jednostkę silnikową – V8. Volvo XC90 papieża ma ciemnoniebieski kolor i jasne wnętrze.

Samochód został zaprojektowany i zbudowany z myślą nie tylko o bezpieczeństwie pasażerów, ale również osób biorących udział w ewentualnym wypadku – pieszych i użytkowników innych pojazdów.

- Jesteśmy absolutnie dumni i szczęśliwi, że mamy okazję przekazać nasz samochód Jego Świątobliwości Papieżowi Benedyktowi XVI. Bezpieczeństwo od zawsze jest jedną z naczelnych wartości Volvo, co której nie uznajemy żadnych kompromisów - powiedział Pascal Bellemans, prezes Volvo Auto Italia. -Trudno sobie wyobrazić lepsze uznanie dla naszego głębokiego zaangażowania w ochronę życia ludzkiego - podkreślił. Obecnie zmodernizowana wersja Volvo XC90 wkracza także na polski rynek.

Tradycję produkowania samochodów papieskich rozpoczął w 1930 roku Mercedes-Benz. Latem tamtego roku papież Pius XI otrzymał Mercedesa Nürburg jako prezent od firmy Daimler-Benz AG. Dostojny pasażer wpadł w entuzjazm.
- To majstersztyk nowoczesnej sztuki inżynierskiej!" - oświadczył wtedy Ojciec Święty, wysiadając z pullmanowskiej limuzyny.

W 1984 roku odnowiony historyczny samochód został ponownie podarowany Janowi Pawłowi II w Watykanie. Kontynuując tradycję zapoczątkowaną przez Piusa XI, Jan Paweł II odbył ze specjalnie wyszkolonym szoferem wycieczkę Nürburgiem 460 po watykańskich ogrodach. Od tamtej pory auto jest klejnotem wśród eksponatów Museo delle Carrozze w watykańskim Muzeum Historycznym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.