Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI jest już w Waszyngtonie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-16 09:48

Dziś w Białym Domu odbędzie się oficjalna uroczystość powitania go w Stanach Zjednoczonych. Sondaże pokazują, że amerykańscy katolicy dobrze oceniają papieża, choć nie zgadzają się z nim w wielu sprawach. Pozostali Amerykanie słabo znają Benedykta XVI.

Aż dwie trzecie amerykańskich katolików opowiada się za prawem kobiet do aborcji i za objęciem par gejów i lesbijek taką samą ochroną jak małżeństwa heteroseksualne. Wielu nie zgadza się ze stanowiskiem Watykanu w sprawie celibatu i kapłaństwa kobiet. Ponad 60 procent uważa, że nauki Kościoła rozmijają się z ich poglądami.

Mimo to, trzy czwarte amerykańskich Katolików ma o dobre zdanie o Benedykcie XVI. Wiedza pozostałych Amerykanów na temat papieża jest bardzo ograniczona. Wiedzą, na przykład, jak wygląda i że jest Niemcem.
Benedykt XVI spędzi w Stanach Zjednoczonych 6 dni. Poza Waszyngtonem odwiedzi także Nowy Jork. Hierarchowie amerykańskiego kościoła Katolickiego liczą na to, że w czasie pielgrzymki mieszkańcy USA lepiej poznają i polubią Benedykta XVI.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.