Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI: ludzkości grozi zagłada!

Benedykt XVI twierdzi, że Kościół walczy o zachowanie gatunku ludzkiego. Szkoda, że jest to jakoś mało konsekwentne, bo do rangi najwyższej cnoty w samym Kościele podniesione jest... bezżeństwo księży!

http://wiadomosci.onet.pl/1886524,441,item.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Są różni Bogowie... Ale Ci, tzw. objawieni, są przeciwko naturze, zarazem ich wyznawcy twierdzą, że głoszą "prawo naturalne". Ani wycinanie napletków nie jest naturalne, ani zakaz zawierania związków małżeńskich nie jest naturalny, ani całkowite zakrycie twarzy kobiety i zakaz picia alkoholu nie są naturalne. Religie tzw. objawione są zwrócone przeciwko Naturze. Prawdziwym nieszczęściem ludzkości jest to, że spętały miliony istnień ludzkich...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się celibat to jest coś niezgodnego z naturą. A niektórzy uważają, że natura = Bóg.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Praktyki homoseksualne w starożytności (o wiele bardziej rozpowszechnione) jakoś nie zagroziły przetrwaniu ludzkości. Moim zdaniem to nie jest żadne zagrożenie. O wiele większym zagrożeniem jest wg mnie propaganda celibatu jako najwyższej cnoty ewangelicznej. Ale tego nie propagują homoseksualiści tylko sam Kościół.

Co prawda zdarzają się księża z potomstwem. Jednak jakie to są rodziny? Szkoda mi dzieci, które później muszą wstydzić się tego, kto jest ich ojcem. To jest patologia. I to jest właściwy problem samego Kościoła. Tym powienien zająć się papież Benedykt XVI i kardynałowie.
Kościół ortodoksyjny nie ma tego problemu, bo księża prawosławni mają żony i dzieci.
Cnota bezżeństwa (katolicka) jest całkowitym zaprzeczeniem troski o przetrwanie rodzaju ludzkiego. Tego chyba nie trzeba specjalnie podkreślać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.