Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI modli się w intencji Chin

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-05 21:40

Na trzy dni przed inauguracją Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Benedykt XVI modlił się w intencji Chin. Papież odwiedził w miejscowości Oies rodzinny dom pochodzącego z tamtych stron misjonarza, który w XIX wieku pracował właśnie w Chinach i został tam pochowany.

Józef Freinademetz to jedyny święty tego regionu Włoch. Tego misjonarza werbistę, alumna seminarium duchownego w Bressanone, w którym przebywa w tych dniach Benedykt XVI, kanonizował pięć lat temu Jan Paweł II.

Urodzony w 1852, w wieku 27 lat wyjechał do Chin i już stamtąd nie powrócił. Zmarł w 1908 roku. Modląc się przy jego figurze w miejscowym kościółku, papież wyraził nadzieję, że wielki kontynent azjatycki otworzy się na ewangelię.

Zapewnił też, że wiara nie prowadzi do alienacji żadnej kultury i żadnego narodu, ponieważ, jak podkreślił, "wszystkie kultury oczekują Chrystusa". Benedykt XVI dodał, że Chiny odgrywają coraz większą rolę w życiu politycznym i gospodarczym oraz w wymianie idei.

Na koniec przypomniał, że św. Józef Freinademetz nie tylko chciał żyć i umrzeć, jak Chińczyk, ale "i w niebie pozostać Chińczykiem". Wizyta w Oies trwała około godziny. Na papieża czekało tam kilka tysięcy wiernych i turystów.
A.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.