Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI modli się w obronie nienarodzonego życia

W sobotę 27 listopada 2010 r., w wigilię pierwszej niedzieli adwentu Benedykt XVI zaprosił cały Kościół, aby zjednoczył się z nim w modlitwie „w obronie życia nienarodzonego”.

Kard.metropolita krakowski- Stanisław Dziwisz / Fot. http://www.diecezja.pl/pl/typography-mainmenu-33/ks-kardyna-stanisaw-dziwiszW sobotę 27 listopada 2010 r., w wigilię pierwszej niedzieli adwentu Benedykt XVI zaprosił cały Kościół, aby zjednoczył się z nim w modlitwie „w obronie życia nienarodzonego”. Po raz pierwszy w historii Ojciec Święty wzywa cały Kościół do jednoczesnej modlitwy w intencji każdego poczynającego się ludzkiego życia.

Papież poprowadzi ją przed pierwszą niedzielą adwentu w Bazylice św. Piotra w Rzymie. W Krakowie, kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, zwrócił się z prośbą, aby wszystkie parafie i inne wspólnoty Archidiecezji Krakowskiej włączyły się w papieską modlitwę, by wyjednać u Boga, Ojca Miłosierdzia, wielką łaskę nawrócenia serc ku obronie życia.

Kardynał pragnie aby wyrazem naszego udziału była msza święta odprawiona w sobotę wieczorem iUroczystości u o. Kapucynów / Fot. kapucyni specjalne nabożeństwo eucharystyczne.

W jego treści powinny się znaleźć: przeproszenie za odrzucony dar życia, wdzięczność za dar życia, modlitwa o przyjęcie poczętego życia.

Centralne nabożeństwo, na które kardynał Dziwisz zaprasza nie tylko mieszkańców Krakowa,
odbędzie się w Bazylice Mariackiej o godz. 18.30.

A o godzinie 19 rozpocznie się Msza Święta w kościele o. Kapucynów przy ul. Loretańskiej, po którym nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec do godziny 21.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

prezio
  • prezio
  • 28.11.2010 12:49

No i proszę, mamy kogoś, komu w Chińczykach podoba się wszystko. Tak jak w pekińczykach, bo też z Pekinu, prawda? Może by im tak podesłać z milion skrobaczek? Pani Kowalczyk pojedzie z transportem humanitarnym i jako doradca rodzinny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to modli się najbardziej za Chińczyków. Czy oni to docenią i przywrócą swobode prokreacyjną?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.