Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI modlił się o powodzenie konferencji ONZ ws. kryzysu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-14 14:25

O powodzenie zbliżającej się konferencji ONZ na temat kryzysu gospodarczego i finansowego modlił się Benedykt XVI w czasie południowego spotkania z wiernymi na "Anioł Pański". Nawiązując do obchodzonego dziś we Włoszech i wielu innych krajach Bożego Ciała, czyli "Chleba życia", papież przypomniał o setkach milionów osób cierpiących głód.

Benedykt XVI raz jeszcze wyraził nadzieję, że kryzys stanie się okazją do zwrócenia większej uwagi na godność każdego człowieka i sprawiedliwego podziału dóbr tego świata, a także nasilenia walki z głodem. Papież pragnie, aby podjęte zostały decyzje niezbędne dla zapewnienia wszystkim, obecnie i w przyszłości, podstawowego pożywienia i godnego życia.


Mówiąc o Bożym Ciele Benedykt XVI podkreślił, że wszyscy potrzebują tego Chleba, "ponieważ długa i mozolna jest droga do wolności, sprawiedliwości i pokoju". Zwracając się do Polaków papież powiedział, że Ewangelia dzisiejszej liturgii przypomina, że wzrost Królestwa Bożego następuje powoli, niezauważalnie, ale skutecznie.


Na zakończenie spotkania Benedykt XVI przypomniał, że w piątek 19 czerwca rozpocznie się Rok Kapłański, który będzie okazją do zgłębienia wartości i znaczenia posługi księży i do modlitwy o ich świętość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.