Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI nieoficjalnie pobłogosławił portale społecznościowe

Papież Benedykt XVI poświęcił swoje niedzielne wystąpienie portalom społecznościowym. Chwaląc potencjał, jaki daje ta metoda utrzymywania kontaktów międzyludzkich, jednocześnie przestrzegał przed zagrożeniami.

Papież Benedykt XVI / Fot. Sergey Gabdurakhmanov Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0) http://www.flickr.com/photos/gabdurakhmanov/4280648279/Podczas niedzielnego wystąpienia papież chwalił możliwości, jakie niesie ze sobą technologia. Zdaniem Benedykta XVI, serwisy społecznościowe mogą być przydatne w konstruowaniu dialogu, wymianie informacji, podtrzymywaniu ludzkiej solidarności oraz tworzeniu pozytywnych relacji międzyludzkich. "Ważne jest, aby zawsze pamiętać, że kontakt wirtualny nie jest w stanie i nie powinien zastępować bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem" - podkreślał Benedykt XVI. Ojciec Święty zaapelował również o rozwagę i ostrożność w kwestii, z kim i jak często się kontaktujemy. Papież wymienił zagrożenia związane z nadmierną ekspozycją siebie w sieci, jak również ze zbyt intensywnym użytkowaniem portali społecznościowych, kosztem ludzi, których spotykamy na co dzień.

83-letni biskup Rzymu, wezwał także młodych katolików, aby odważniej używali portali społecznościowych w celu głoszenia Ewangelii - nawet pomimo, iż uchodzi to za skrajnie
niepopularne. "Musimy mieć świadomość, że wartość słów, którymi chcemy się podzielić, nie wynika z ich popularności" - stwierdził dobitnie Ojciec Święty.

Benedykt XVI również ma swój udział w internetowej rewolucji. W maju 2009 r. uruchomiono popularną aplikację "Papież spotyka cię na Facebooku", która daje możliwość śledzenia papieskich wystąpień, oglądania zdjęć i otrzymywania informacji dotyczących papieża.

Źródło: New York Times

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

No to pobłogosławił, czy nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pobłogosławić nieoficjalnie to chyba, jak być prawie w ciąży. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jędrzej
  • Jędrzej
  • 25.01.2011 13:44

Faktycznie, portali społecznosciowych przybywa z każdym dniem, ostatnio znalazłem nawet strice religiny portal www.p-jp2.pl czy będzie to konkurencja dla facebooka i naszej klasy ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co to za oksymoron "BXVI nieoficjalnie pobłogosławił"? ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież rewolucja jaką niesie Facebook i inne portale społecznościowe, zaczęła się stosunkowo niedawno i nadal trwa O co ci chodzi człowieku? :]

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 24.01.2011 17:24

Jak się błogosławi nieoficjalnie ?
''Benedykt XVI również ma swój udział w internetowej rewolucji. W maju 2009 r. uruchomiono popularną aplikację "Papież spotyka cię na Facebooku"

BEz wątpienia jest pionierem internetowym. to najprawdopodobniej literówka miał to być 1009 rok....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.