Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI: Oddaję hołd tym, którzy stosują prawo miłości

Benedykt XVI podczas Święta Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia, mówił, że otaczające nas zło czyni ludzi niewrażliwymi. Skrytykował także rzymskie media, za wykorzystywanie ludzkiego nieszczęścia.

Bazylika św.Piotra nocą / Fot. Dawid SerafinW Święto Niepokalanego Poczęcia Benedykt XVI spotkał się z wiernymi pod pomnikiem Maryi na placu Hiszpańskim. Papież podobnie jak jego poprzednik złożył kwiaty na głowie Madonny. Następca świętego Piotra mówił o prawie miłości, które jest wysyłane w świat. - Chcę oddać hołd wszystkim, którzy w cichości oddają się prawu miłości. Ono jest wysyłane w świat - mówił papież. W swoim przesłaniu wspomniał także, o zanieczyszczeniu duszy powodującym, to, że w codzienności nie potrafimy zdobyć się na uśmiech.

Krytyka rzymskich mediów

Papież skrytykował także media lokalne. - W mieście żyją ludzie niewidoczni dla wielu, którzy od czasu do czasu znajdują się na pierwszych stronach, ale za to ich osoby są wykorzystywane do końca. To perwersyjny mechanizm informacji - mówił papież. Przez włoskich, a w szczególności rzymskich dziennikarzy zostało to odebrane jako atak na media. Słowa te można odczytywać także jako wyraźny znak, że papież dołoży wszelkich starań w obronie osób marginalizowanych. Ojciec Święty zwrócił uwagę także na to, że nie musimy być tylko widzami, kiedy dostrzegamy zło.

Niepokalane poczęcie

Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Kościół ogłosił w 1854, w bulli Piusa IX. Wtedy ufundowany został także pomnik na placu Hiszpańskim, gdzie wczoraj Benedykt XVI złożył kwiaty. Składanie wieńca na głowie Madonny zapoczątkował Jan Paweł II. W tym dniu, w polskich kościołach nie ma obowiązku uczestnictwa w eucharystii, choć księża do tego zachęcają.

Podczas wtorkowej uroczystości na placu Hiszpańskim zgromadziło się ponad 2 tysiące osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.