Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI odwiedzi Afrykę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-26 11:39

Wiosną przyszłego roku Benedykt XVI odwiedzi Kamerun i Angolę. Zapowiedział to sam papież w kazaniu podczas mszy odprawionej przed południem w Bazylice Watykańskiej.

Była to msza kończąca synod biskupów na temat Biblii w życiu i misji Kościoła.

Od dłuższego czasu komentatorzy mówili o pragnieniu Benedykta XVI, by odwiedzić Afrykę. Watykan podkreślał jednak zawsze, że nie ustalono ani kraju, który byłby celem papieskiej podróży, ani jej terminu.

Szczegóły te podał sam Benedykt XVI, zapowiadając, że w październiku przyszłego roku odbędzie się w Rzymie specjalny synod dla Afryki. Jak dodał papież, stamtąd uda się Angoli na uroczyste obchody 500-lecia ewangelizacji tego kraju.

Podczas kazania papież wspomniał również o innym kraju. Podkreślił, że w kończącym się synodzie nie wzięli udziału biskupi z Chin. Następnie wezwał obecnych, by prosili Boga, "ażeby obdarzył ich radością, mocą i zapałem apostolskim w kierowaniu z mądrością i dalekowzrocznością wspólnotą katolicką w Chinach".

Z Benedyktem XVI mszę na zakończenie synodu koncelebrowało 326 jego uczestników - kardynałów, arcybiskupów, biskupów i księży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.