Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI odwiedził Kamerun

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-17 20:30

Benedykt XVI przybył do Kamerunu, rozpoczynając swoją pierwszą pielgrzymkę do Afryki, podczas której odwiedzi też Angolę. Samolot papieski wylądował w stolicy Kamerunu- Jaunde.

Rozpoczynając wizytę w Kamerunie, Benedykt XVI powiedział, ze Kościół chce przynieść nadzieję ludziom, żyjącym w Afryce. Papież powitał władze, episkopat i wiernych Kamerunu, zgromadzonych na lotnisku w stolicy kraju Jaunde.

Wizytą w Kamerunie papież rozpoczynał swoją pierwszą pielgrzymkę do Afryki, podczas której odwiedzi też Angolę. Benedykt XVI powiedział, że przybył do Afryki z orędziem pojednania i pokoju. Zwrócił uwagę, ze mieszkańcy tego kontynentu oprócz głodu, niedostatku i chorób cierpią także na brak miłości. Papież zauważył, że misją chrześcijan jest niesienie cywilizacji miłości braciom w Afryce.

Ojciec Święty będzie przebywał w dwóch miastach: Jaunde i Luandzie. W programie znalazły się spotkania z członkami Rady Specjalnej dla Afryki Synodu Biskupów, członkami ruchów kościelnych, przedstawicielami innych wyznań a także z młodzieżą.

Wizyta papieża jest związana przede wszystkim z przygotowaniami do II Nadzwyczajnego Zgromadzenia Synodu Biskupów dla Afryki, zaplanowanego w październiku w Watykanie.

Papież będzie przewodniczył mszy świętej w Jaunde, sprawowanej dla 50 tysięcy wiernych na tamtejszym stadionie. Metropolia będzie gościć również przedstawicieli episkopatów wszystkich krajów Afryki i Madagaskaru. Im to Benedykt XVI przekaże ,,instrumentum laboris", czyli dokument opracowany na podstawie głosów biskupów, zakonników i teologów, który będzie podstawą do dyskusji na synodzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.