Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI pobłogosławił ojcu Rydzykowi

"Nie dzielić, ale łączyć i wlewać nadzieję w ludzkie serca - życzy Radiu Maryja ojciec święty Benedykt XVI za pośrednictwem watykańskiego sekretarza stanu, Tarsicio Bertone. "Katolicki głos" dociera do słuchaczy już 20 lat.

Jak podaje Nasz Dziennik, w 20-lecie istnienia toruńskiej rozgłośni, Kardynał Bertone cytuje Jana Pawła II:

"Potrzebne jest ludziom autentyczne słowo. Słowo, które buduje, a nie dzieli, które wlewa otuchę w zalęknione serca; słowo czyste, proste, głoszące miłość i prawdę. Niech Wasze radio służy prawdziwej informacji, przepojonej miłością i opartej na sprawiedliwości. Niech przyczynia się do kształtowania ludzkich sumień w duchu nauki Chrystusa".

W liście przesłanym prowincjałowi redemptorystów omówione są szczegółowo wszystkie apostolskie dzieła redemptorystów, łącznie z dziennikiem prasowym. Wymienione są nawet takie audycje jak "Rozmowy niedokończone", którym słów krytyki, za rzekomy antysemityzm, nie szczędzi środowisko Gazety Wyborczej.

Sekretariat Stanu zwraca uwagę na ewangelizacyjny i modlitewny wymiar rozgłośni redemptorystów. "Radio Maryja współgra z Urzędem Nauczycielskim Kościoła" - pisze watykański dostojnik.

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej Tarsicio Bertone jest osobistym przyjacielem gorącego orędownika Radia Maryja polskiego biskupa Ignacego Deca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Problem w tym, że dławi mnie słowo wypowiedziane: "czarownica". I to przez kogo?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Redemptoryści należą do tych, którzy mają władzę nad samym Panem Bogiem. Założyciel zakonu,
Alfonso Liguori, (1696 – 1787) w podręczniku dla kapłanów katolickich tak pisał o władzy katolickiego kapłana nad ciałem Pana Jezusa:

„Dostojeństwo kapłana bierze się także stąd, że posiada on moc nad prawdziwym i mistycznym ciałem Jezusa Chrystusa. W sprawie mocy, jaką kapłani sprawują nad prawdziwym ciałem Jezusa Chrystusa, naucza się, że gdy wygłoszą słowa konsekracji, Wcielone Słowo jest zobowiązane posłusznie przyjść do ich rąk w postaci sakramentu…
Sam Bóg posłuszny wypowiedzianym przez kapłanów słowom – HOC EST CORPUS MEUM („To jest ciało moje”) – zstępuje na ołtarz, przychodzi gdzie Go zawołają, ilekroć Go zawołają, oddając się w ich ręce, choćby byli jego nieprzyjaciółmi. Gdy już przyjdzie, pozostaje całkowicie w ich gestii; przesuwają Go z miejsca na miejsce, jak im się podoba, mogą też, jeśli sobie życzą, zamknąć Go w tabernakulum, zostawić na ołtarzu lub usunąć na zewnątrz kościoła, mogą też, jeśli tak postanowią, spożyć Jego ciało lub podać innym jako pokarm…
W ten sposób kapłan może być nazwany stworzycielem swego Stwórcy, gdyż wypowiadając słowa konsekracji, stwarza on jakby Jezusa w sakramencie, dając Mu w nim życie, a także oferuje Go jako ofiarę wiecznemu Ojcu… wystarczy, że kapłan powie: ‘Hoc est corpus meum’ i oto chleb przestaje być chlebem, ale staje się ciałem Jezusa Chrystusa. Dlatego św. Bernard ze Sienny mówi: ‘Moc kapłana jest mocą boskiej osoby, gdyż transsubstancjacja chleba wymaga tyle samo mocy, ile stworzenie świata"

Papieżom i wszystkim duchownym RK taka władza bardzo odpowiada, bo czyni ich pośrednikami do Boga.

Komentarz został ukrytyrozwiń
eManuel
  • eManuel
  • 06.12.2011 11:17

Bogu niech będą dzięki za O.dr.Tadeusza Rydzyka i za "Radio Maria".
Co raz więcej ludzi dostrzega sens istnienia radia i znajduje w nim oazę prawdziwej Wolności.
Żadne media "przyżądowe" nie są w stanie zorganizować wokół siebie takiego autentycznego środowiska, które jak w szanującej się rodzinie rozmawiają o ważnych sprawach i podejmują wspólnie wielkie dzieła.
Dzięki autentycznej misji radia powstały wielkie dzieła: "Radio Maria", TV TRWAM", "Nasz Dziennik", Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Centrum akademickie. Ludzie chętnie wspierają inicjatywy O.Rydzyka bo od początku widzą,że pieniądze nie są marnotrawione lecz służą rozwijaniu pożytecznych i potrzebnych dzieł. Jak by było pięknie gdyby np. "Ruch Palikota" czy SLD załatwiły w sejmie choćby realne minimum socjalne dla żyjących w nędzy emerytów, niepełnosprawnych, żeby nie musieli drżeć o przeżycie kolejnego dnia. Na pewno zyskali by poparcie w tym nawet "PIS"-u i "ziobrystów". Ale czy będą mieli odwagę? Oni wolą jednak rzucać słowa na wiatr niż tworzyć rzeczy sensowne. Dlatego Rydzyk ma tak wielkie poparcie i uznanie (i co raz więcej wśród młodzieży i uczonych) bo tam nie rzuca się słów w próżnię.
Nie można spodziewać się było innego tekstu od zwolenniczki "Ruchu Palikota". Myślę,że za kilka albo nawet kilkanaście lat sama dojdzie do wniosku jak podło została oszukana i zmanipulowana przez utopijne frazesy kolejnej przemijającej ideologii. My starsi doświadczyliśmy takiego zrywu w 1980 roku i co dziś mamy? Bidę, nędzę, bezrobocie i pranie mózgów przez "GW" która niegdyś rzekomo stawała w obronie pokrzywdzonych i uciśnionych. Jak można wmawiać ludziom takie kłamstwa? Przecież żyją jeszcze świadkowie tamtych wydarzeń.
Dobrze,że jest O.Rydzyk, "Radio Maria"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego nie przyjechali?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pitol
  • Pitol
  • 05.12.2011 21:36

> Analizy socjologiczne pokazują, że Radia Maryja słucha coraz więcej osób młodych i z wyższym wykształceniem.

Widać to szczególnie po zjazdach jubileuszowych itp zwolenników tegoż... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.