Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI podsumował Światowe Dni Młodzieży w Madrycie

Podczas cotygodniowej audiencji generalnej w Castel Gandolfo papież wyraził swój entuzjazm wobec spotkania z Młodzieżą w Madrycie.

Światowe Dni Młodzieży, ogłoszone zostały przez Jana Pawła II w 1985 roku. W tym roku zorganizowano je po raz 26 w stolicy Hiszpanii, to trzecie co do wielkości spotkanie tego rodzaju w historii. Do Madrytu zjechało około 2 mln młodych ze 193 różnych krajów. Polskę oficjalnie reprezentowało 12 tys. pielgrzymów. Spotkanie trwało sześć dni, od 16 do 21 sierpnia br. i odbywało się pod hasłem: „Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze” – są to słowa z listu św. Pawła do Kolosan.

Benedykt XVI, jako drugi papież uczestniczący w zjazdach młodzieży całego świata, przybył na ŚDM już po raz trzeci (wcześniej w 2005 roku w Kolonii i 2008 w Sydney). Jak informuje eKAI.pl, w przemówieniu wygłoszonym 31 sierpnia w swojej letniej rezydencji, Castel Gandolfo, podziękował duchownym, wolontariuszom i władzom miasta, którzy byli odpowiedzialni za to wielkie przedsięwzięcie. Wyraził szczególną wdzięczność za ciepłe przyjęcie go w Madrycie przez królewską parę i rzesze wiernych, podczas powitania na placu Cibeles. Nie wspomniał o protestach przeciwników, które miały wówczas miejsce w stolicy Hiszpanii. Papież wyraził wielki entuzjazm wspominając wszystkie najważniejsze punkty programu, w których uczestniczył. Stwierdził, że: „spotkanie w Madrycie było przede wszystkim cudowną manifestacją wiary dla Hiszpanii i świata. Ze względu na wielką rzeszę młodych, pochodzących ze wszystkich zakątków kuli ziemskiej, było ono szczególną okazją do przemyślenia, dialogu, wymiany pozytywnych doświadczeń, a zwłaszcza do wspólnej modlitwy i ponownego zobowiązania się do zakorzenienia własnego życia w Chrystusie, Wiernym Przyjacielu.”

Benedykt XVI ogłosił też tematy następnych, planowanych już teraz Światowych Dni Młodzieży. W następnym roku uroczystości obchodzone w diecezjach będą odbywać się pod hasłem „Radujcie się zawsze w Panu!” (Flp 4,4), natomiast kolejnemu zjazdowi młodzieży z całego świata, zaplanowanemu na rok 2013, będzie patronować hasło „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody!” (Mt 28,19). Tym razem młodzi zjadą się do brazylijskiego Rio de Janeiro.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pan zna swoje owce i wola je po imieniu, a one ida zanim i sluchaja jego glosu i nie gina na weki. Ja daje im zycie wieczne . Pan oczekuje swoje owieczki a jezeli sie jedna zagubi On Pan idzie i ja odnajduje bierze na swoje ramiona i zanosi do swego domu i sa wszystkie z Nim , bo Pan jest dobrym pasterzem a dobry pasterz zycie swoje daje za owce swoje . Nikt ich niewyrwie z reki Mojej , po to umarl i zmartwychwstal aby wszyscy mogli z Nim zyc wiecznie w Jego chwale ! amen.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam!
Światowe Dni Młodzieży polegają przede wszystkim na modlitwie do Boga, nie do Kościoła (którym są wszyscy wierni, nie tylko kilku duchownych).
Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Hiszpanii ludzie już zapomnieli o wieloletniej współpracy kościoła z reżimem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niebawem sam będzie podsumowany, oby tylko doczekał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.