Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI podziękował ONZ za pomoc Haiti

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-23 13:55

Solidarność z narodem i Kościołem na Haiti po tragicznym trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło ten kraj 12 stycznia tego roku, wyraził Benedykt XVI w kilku listach, jakie skierował do tamtejszych władz i biskupów.

W liście adresowanym do sekretarza generalnego ONZ papież z uznaniem wyraził się o pomocy, jaką okazuje im wspólnota międzynarodowa.

W liście do prezydenta René Prévala papież apeluje o zachowanie spokoju na ulicach, tak by nie utrudniać dystrybucji pomocy. Łączy się w bólu z rodzinami, które nie są w stanie pochować swoich najbliższych. Z uznaniem wyraża się o uczestnikach akcji ratunkowej. W liście do sekretarza generalnego ONZ Ban Ki-moona Benedykt XVI mówi o wdzięczności dla tej organizacji za to, co robi dla zapobiegania konfliktom, przywracania i umacniania pokoju, a w szczególności za reakcję na ogromną tragedię, jaką było trzęsienie ziemi na Haiti.

Adresatów swoich listów, wśród których są także tamtejsi biskupi, papież zapewnia, że Kościół weźmie udział w "cierpliwej odbudowie zniszczeń", pragnie bowiem, aby ci, którzy widzą dziś swoje domy w gruzach, mogli mieć nadzieję na lepszą przyszłość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.