Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI przemówi przed ONZ

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-18 14:46

Benedykt XVI przenosi się z Waszyngtonu do Nowego Jorku. Pierwszym i najważniejszym zarazem punktem wizyty papieża w tym mieście będzie przemówienie na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Benedykt XVI wystąpi przed dyplomatami z całego świata, dlatego przewiduje się, że będzie mówił przede wszystkim o pokoju i prawach człowieka.

Szczegóły przemówienia są wciąż tajemnicą, ale profesor Thomas Reese z Uniwersytetu Georgetown uważa, że papież poruszy kwestie najważniejszych światowych konfliktów. "Wiemy na przykład, że papież Benedykt, gdy był jeszcze kardynałem, tak jak Jan Paweł II sprzeciwiał się amerykańskiej inwazji na Irak. Teraz będzie więc mówił zapewne o politycznej i dyplomatycznej drodze rozwiązywania konfliktów - w Iraku, na Bliskim Wschodzie między Izraelem a Palestyną, czy w Afryce" - stwierdził Reese w rozmowie z Polskim Radiem.

Na czas wizyty papieża w Nowym Jorku wprowadzono nadzwyczaj ostre restrykcje. Wiele ulic na Manhattanie jest pozamykanych, a mieszkańcy okolic nuncjatury, gdzie mieszka papież muszą pokazywać specjalne przepustki i są eskortowani do domów przez policję.

Na Manhattanie porządku pilnują nie tylko policjanci i strażacy, ale i tajni agenci Secret Service z przymocowanymi do pasków minaturowymi wykrywaczami materiałów wybuchowych. Rzeki East River, przy której położona jest siedziba ONZ, pilnuje Straż Przybrzeżna oraz nurkowie-komandosi.

IAR/Wojciech Cegielski, Nowy Jork/jędras

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.