Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-12 13:42

Benedykt XVI modlił się o pokój na całym świecie, a szczególnie w Afryce i w Ziemi Świętej. Papież wygłosił w południe wielkanocne orędzie, które zakończyły życzenia w 63 językach oraz uroczyste błogosławieństwo Urbi et Orbi, czyli Miastu i Światu.

Błogosławieństwo Urbi et Orbi / Fot. PAP/Epa Danilo SchiavellaBenedykt XVI podkreślił, że dzisiejsza uroczystość pozwala odpowiedzieć na pytanie od zawsze dręczące człowieka: co jest po śmierci? Ostatnie słowo nie należy do śmierci, a na końcu triumfuje życie, powiedział papież. Przyznał, że mimo iż śmierć nie ma już władzy nad człowiekiem i na światem, istnieje zbyt wiele znaków jej dawnego panowania. - Dlatego potrzebni są wciąż mężczyźni i kobiety, którzy pomagać będą Chrystusowi, zwyciężać jego własną bronią, bronią sprawiedliwości i prawdy, miłosierdzia, przebaczenia i miłości - zaznaczył Benedykt XVI.

Przypomniał, że przesłanie to zawiózł do Afryki i powtórzy z mocą w Ziemi Świętej za kilka tygodni. Podkreślił, że "trudne, lecz nieodzowne pojednanie, które jest przesłanką do przyszłości wspólnego bezpieczeństwa i pokojowej koegzystencji, będzie możliwe tylko dzięki odnowionym, wytrwałym i szczerym wysiłkom rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego".

Papież stwierdził również, że w czasie globalnego deficytu pożywienia, finansowego zamętu, dawnego i nowego ubóstwa, niepokojących zmian klimatycznych oraz wciąż zagrażającego terroryzmu, należy bezzwłocznie odkryć na nowo perspektywy, zdolne przywrócić nadzieję. Niech nikt się nie uchyla od tej pokojowej batalii, zaapelował Benedykt XVI.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.