Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI ułaskawił złodzieja watykańskich dokumentów

Dziś rano papież Benedykt XVI ułaskawił swojego byłego kamerdynera Paolo Gabriele, skazanego w listopadzie na 1,5 roku pozbawienia wolności za kradzież tajnych dokumentów. Watykan przekazał, że pomoże Gabriele znaleźć nową pracę.

 / Fot. EPA/OSSERVATORE ROMANOPapież odwiedził byłego majordomusa w celi watykańskiej żandarmerii i rozmawiał z nim przez ok. 15 min. Osobiście poinformował go o swej decyzji o ułaskawieniu. Paolo Gabriele nie będzie jednak więcej pracował za Spiżową Bramą, a także nie będzie mieszkał w swoim mieszkaniu na terenie Watykanu.

Papież uniewinnił również informatyka z Sekretariatu Stanu Claudio Sciarpelletti - pracownika Watykanu, skazanego na 2 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat za pomoc w kradzieży dokumentów.

Paolo Gabriele był zaufanym kamerdynerem papieskim. W ostatnich latach skopiował w papieskim apartamencie tysiące poufnych listy. Były to pisma kościelnych hierarchów do Benedykta XVI. Poufne listy i dokumenty ukazywały "kulisy działań za Spiżową Bramą". Kamerdyner przekazał je dziennikarzowi Gianluigiemu Nuzziemu, który opublikował cenne materiały. Wiosną 2012 r. ukazała się książka "Jego Świątobliwość", która stała się bestsellerem, sprzedanym w setkach tysięcy egzemplarzy - informuje serwis TVN24.pl.

Dziennikarz Nuzzi uniknął wymiaru sprawiedliwości.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gest niesamowicie mądry. Po pierwsze, wpisujący się w prawdy głoszone przez samą doktrynę chrześcijaństwa. Po drugie, w ten sposób papież nic nie traci, a tylko zyskać może milczenie "syna marnotrawnego", poprzez zasznurowanie jego ust dobrocią... Prawdziwe, dwa w jednym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy niezbyt pochopnie papież ułaskawia zdrajcę? Czy było dość czasu, by ten zasłużył na tak szybkie przebaczenie? To oczywiście szlachetny i iście chrześcijański akt ze strony papieża, niemniej... czy rozsądny?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.