Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI w Hiszpanii dodaje siły młodym

Samolot z Bendedyktem XVI wylądował w czwartek przed południem w Madrycie. Papież przybył do Hiszpanii na spotkanie z młodymi katolikami z całego świata w ramach XXVI Światowych Dni Młodzieży.

Papież Benedykt XVI spotka się w Madrycie z młodymi katolikami z całego świata. / Fot. Marek.69/Creative Commons Uznanie autorstwa Samolot z Ojcem Świętym wylądował na madryckim lotnisku Barajas przed godz. 12. Benedykt XVI został przywitany przez króla Hiszpanii Juana Carlosa i jego małżonkę Zofię, a także arcybiskupa Madrytu kard. Antonio María Rouco Varela. Nie zabrakło również przedstawicieli hiszpańskiego rządu z premierem José Luisem Rodríguezem Zapatero. Młodzi, którzy byli w tym czasie na lotnisku, skandowali na cześć gościa: "Niech żyje papież!" oraz "To jest młodzież papieża."

- Światowy Dzień Młodzieży niesie nam przesłanie nadziei, niczym powiew czystego i młodzieńczego powietrza wraz z odnawiającym tchnieniem, napełniającym nas ufnością co do jutra Kościoła i świata- mówił w przemówieniu powitalnym na lotnisku papież. Benedykt XVI podkreślił również, że przybywa na spotkanie z młodymi z całego świata, aby utwierdzić ich w wierze i umocnić w ich w budowie Królestwa Bożego na świecie.

-Z pewnością nie brakuje trudności. Istnieją napięcia i otwarte walki w licznych miejscach świata, łącznie nawet z przelewem krwi. Sprawiedliwość i najwyższa wartość osoby ludzkiej są łatwo podporządkowywane interesom egoistycznym, materialnym i ideologicznym. Ponadto wielu młodych spogląda z zatroskaniem w przyszłość w obliczu trudności ze znalezieniem godnej pracy lub ponieważ stracili ją albo jest ona chwilowe i niepewna - tymi słowami papież odniósł się do sytuacji na świecie i problemów młodych XXI wieku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.