Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI w Madrycie świętuje razem z młodzieżą

Jak podaje portal kai.pl, dziś wieczorem papież symbolicznie przekroczył bramę Alcalá. Od tego gestu rozpoczęło się powitanie papieża przez młodych, którzy uczestniczą w 26. Światowych Dniach Młodzieży.

Młodzi katolicy z całego świata cieszą się z obecności papieża Benedykta XVI w Madrycie. / Fot. Kancelaria Prezydenta RP/GNU Licencji Wolnej DokumentacjiBenedykt XVI dostał od młodych sadzonkę drzewa oliwnego, która pozostanie w Madrycie i będzie pamiątką po spotkaniu papieża z młodymi. Po przyjeździe na Plac Niepodległości papież został przywitany przez burmistrza Madrytu i jego małżonkę. Burmistrz wręczył Ojcu Świętemu symboliczne klucze do bram miasta.

W chwili przejścia Benedykta XVI przez bramę Alcalá, w mieście rozdzwoniły się wszystkie dzwony.

Następnie papież został pozdrowiony przez paradę sześciu andaluzyjskich koni z hodowli rodziny Domecq. Jeźdźcy w tradycyjnych andaluzyjskich strojach złożyli hołd papieżowi. Dwoje najmłodszych jeźdźców wręczyło papieżowi dar - obraz.

Z placu Niepodległości Benedykt XVI ruszył papamobile w kierunku oddalonego pół kilometra placu Cibeles, gdzie zaplanowano główną część powitania przez młodzież.

Benedykt XVI przyleciał 18 sierpnia przed godz. 12 do Madrytu, aby wziąć udział w XXVI Światowych Dniach Młodzieży. Hasłem tegorocznych spotkań młodych katolików z całego świata są słowa zaczerpnięte z Pisma Świętego "Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze". Papież będzie przebywał w stolicy Hiszpanii do niedzieli. W ostanim dniu swego pobytu papież odprawi mszę świętą na lotnisku Cuatro Vientos i wygłosi homilię.

źródło: kai.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

ck
  • ck
  • 19.08.2011 09:18

czarna mafia pełna nienawisci ok

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomek Frankowski
  • Tomek Frankowski
  • 19.08.2011 00:54

fiu fiu ale czerwono
Panie Mariuszu,
skąd tyle uprzedzeń czyżby Pan z michnikowszczyzny lub faktów i mitów

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ zawsze Polak, Zaspakajając Pańską ciekawość co do mojej ofiarności na rzecz Kościoła, to niestety ofiarowałem o wiele za dużo, i to wbrew mojej woli. Ma Pan prawo cieszyć się z faktu złożenia przez Pana stosownej ofiary (cokolwiek to znaczy), ale proszę mi wierzyć - poszła ona na marne. Określanie zaś Pana Ratzingera - autorytetem moralnym, zakrawa na kpinę, tudzież bierze się z niewiedzy, bądź fanatyzmu.
Pragnę także Pana uspokoić, i zapewnić, że moje korzenie mają się dobrze, wszystkie bez wyjątku, i za nic w świecie nie zamierzam się ich wypierać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rząd hiszpański nie wydał żadnych pieniędzy na odbywające się w Madrycie Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża

http://wpolityce.pl/depesze/13297-rzad-hiszpanski-nie-wydal-zadnych-pieniedzy-na-odbywajace-sie-w-madrycie-swiatowe-dni-mlodziezy-z-udzialem-papieza

Komentarz został ukrytyrozwiń
zawsze Polak
  • zawsze Polak
  • 18.08.2011 23:01

Ciekawy jestem ile ofiarował na kościół p.Mariusz Wójcik,że tak ubolewa nad finansami pielgrzymki. Ja owszem złożyłem stosowną ofiarę i cieszę się,że jeszcze są moralne autorytety które potrafią porwać młodzież ku dobremu.
PO ani SLD ani PSL jakoś nie potrafią nic dobrego zafundować by poderwać młodzież do ich POparcia.
Nie wiedziałem,że są u nas ludzie którzy dla kawałka nędznej etykietki potrafią się wyprzeć swych korzeni,a może ich nie mają ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze jest świętować za nie swoje. Cieszy jednak fakt otwartego sprzeciwu części hiszpańskiego społeczeństwa, które nie godzi się na fundowanie gościny szefowi czarnej mafii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.