Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI w maju odwiedzi Izrael

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-15 22:24

Premier Ehud Olmert potwierdził, że Benedykt XVI odwiedzi Izrael w maju. Szef izraelskiego rządu nie podał konkretnej daty wizyty papieża.

Ehud Olmert poinformował, że Benedyktowi XVI podczas pielgrzymki po Ziemi Świętej będzie towarzyszył prezydent Szymon Peres. Nie podał jednak terminu wizyty ani miejsc, które papież zamierza odwiedzić. Włoska prasa donosiła wcześniej, że pielgrzymka po Bliskim Wschodzie potrwa od 8 do 15 maja. Benedykt ma odwiedzić w tym czasie po meczet w Ammanie, Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie i obóz dla uchodźców w Autonomii Palestyńskiej. Ma też odprawić mszę świętą w Betlejem i Nazarecie.

Premier Ehud Olmert wyraził nadzieję, że wizyta w Izraelu będzie przebiegała w stosownej atmosferze i będzie tak samo owocna jak pielgrzymka Jana Pawła II w 2000 roku. Szef rządu unikał przy tym jakichkolwiek komentarzy na temat napięć między Watykanem a środowiskami żydowskimi. Pogorszenie relacji miało początkowo związek z planami beatyfikacji papieża Piusa XII oskarżanego przez Żydów o brak reakcji na Holocaust. Kolejne napięcia pojawiły się po zdjęciu ekskomuniki z biskupa lefebrysty, który neguje Holokaust i istnienie komór gazowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.