Facebook Google+ Twitter

Benedykt XVI zapełnił amerykanskie seminaria

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-28 20:45

Po wizycie Benedykta XVI w Stanach Zjednoczonych wzrosło zainteresowanie katolickimi seminariami. Od tygodnia do nowojorskiej archidiecezji zgłaszają się dziesiątki potencjalnych kandydatów na księży.

Podczas niedawnej wizyty w Nowym Jorku Benedykt XVI odwiedził seminarium Św. Józefa w Yonkers. Był tam entuzjastycznie witany przez 20 tysięcy młodych Katolików. Już następnego dnia dyrektor do spraw powołań archidiecezji nowojorskiej Ojciec Luke Sweeney odebrał kilkanaście telefonów od mężczyzn zainteresowanych kapłaństwem. „Cały czas odbieramy telefony oraz e-maile. Nasze biuro do spraw powołań nie nadąża na nie dopowiadać" - powiedział duchowny.

Spadek powołań kapłańskich od lat jest problemem Kościoła Katolickiego w USA. Przed wizytą Benedykta XVI, seminarium Św. Józefa miało tylko jednego chętnego na przyszły rok akademicki. „Wielu młodych mężczyzn od lat rozważało stan kapłański, ale ze strachu lub z innych powodów odkładało tę decyzję.

Wizyta Benedykta XVI, podobnie jak wcześniejsze pielgrzymki Jana Pawła II, sprawiła, że zdecydowali się z nami o tym porozmawiać" - podkreślił duchowny. Ojciec Sweeney powiedział Polskiemu Radiu, że Archidiecezja nowojorska rozpoczyna też kampanię rekrutacyjną do seminariów pod hasłem „Świat potrzebuje bohaterów".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.