Facebook Google+ Twitter

Benefis i LSA zakończyły obchody 25-lecia kutnowskiego teatru

Dziewięć monodramów i około 35 premier spektakli w wykonaniu młodych aktorów z Kutnowskiego Domu Kultury. Z tej okazji aktorzy obchodzili przez cały tydzień 25-lecie istnienia Grupy Teatralnej "od jutra". Krótko mówiąc był kabaret, taniec i śpiew. Przeczytaj reportaż z obchodów jubileuszu.

Jubileusz poprowadził Krzysztof Ryzlak (na zdjęciu) - instruktor i reżyser Grupy Teatralnej "od jutra" i Teresa Mosingiewicz. / Fot. Piotr Panfil W miniony poniedziałek wieczorem, w sali kameralnej Kutnowskiego Domu Kultury, wystąpił kabaret Przemka Gąsiorowicza pt. "Monologi nie moje, tylko Mariana". To właśnie ten kabaret zapoczątkował obchody 25-lecia Grupy Teatralnej "od jutra". Następnie w piątek i także w Kutnowskim Domu Kultury odbył się specjalny pokaz filmu "Ostatni dzwonek" w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. Po projekcji, każdy widz przybyły na film, miał okazję spotkać się z aktorem Darkiem Sikorskim, który w filmie grał Słowikowskiego "Słowika". Na spotkaniu uczestniczyło około pięćdziesięciu wiernych fanów.

Wszyscy jednak czekali na sobotę, kiedy to o godzinie 20.30 w KDK-u na holu, miał miejsce benefis Grupy Teatralnej "od jutra". Zaczęło się od opowiedzenia przybyłym gościom, jak to było dwadzieścia pięć lat temu, od czego się zaczęło oraz zaprezentowano krótkie scenki z niektórych spektakli. - Jesteśmy jednym z najstarszych działających zespołów teatru amatorskiego w Polsce - skomentował krótko Krzysztof Ryzlak, aktualny instruktor i reżyser grupy.

Wszyscy artyści, którzy brali udział w jubileszu 25-lecia Grupy Teatralnej. / Fot. Piotr PanfilW benefisie dominowały piosenki, a w przerwie czytano listę obecności wszystkich starych, jak i nowych grupowiczów. Przypomnijmy, że do Grupy Teatralnej należy około 130 osób. - Myślę, że w Grupie Teatralnej wszyscy nadal jesteśmy - informuje Wiadomości24.pl Robert Kudelski, który gra Michała Brzozowskiego w serialu "Na Wspólnej". Widzowie usłyszeli takie utwory, jak "Ach śpij kochanie", "Młode ciała", "Odrobinę szczęścia w miłości", czy nawet "Gdy się ma 16 lat".

Podczas benefisu zatańczył Teatr Tańca "Test" z Warszawy, który w kwietniu tego roku zdobył pierwsze miejsce w kategorii Fusion Dance Europe za układ taneczny "Luli Lali" podczas festiwalu "Barcelona Dance Award 2009". Warto dodać, że ich choreografka, Izabella Borkowska także została wyróżniona. Została bowiem uznana za najlepszego choreografa na festiwalu w Barcelonie.

Próba w Kutnowskim Domu Kultury w ramach Letnich Spotkań Artystycznych. / Fot. Piotr PanfilPróba w Kutnowskim Domu Kultury w ramach Letnich Spotkań Artystycznych. / Fot. Piotr Panfil

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.