Facebook Google+ Twitter

Benek, czyli śląski Forrest Gump

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-21 19:26

Ciepły, wzruszający, ujmująco zabawny. Mówią o nim „śląski Forrest Gump”, dlatego w pierwszej kolejności zobaczą go właśnie Ślązacy. „Benek” w reżyserii Roberta Glińskiego w kinach już 4 czerwca.

 / Fot. mat.prasoweW ciepłym, optymistycznym filmie Roberta Glińskiego zobaczymy Śląsk jakiego dawno w polskim kinie nie było, a w nim znakomitych aktorów, którzy właśnie tam rozpoczęli swoje ekranowe kariery. Tytułowego Benka zagrał Marcin Tyrol, a w pozostałych rolach między innymi: Magdalena Popławska, Mirosława Żak, Andrzej Mastalerz, Zbigniew Stryj.


Na początku film w kinowej dystrybucji pojawi się głównie na Śląsku. Od 4 czerwca wyświetlany będzie między innymi w Chorzowie, Katowicach, Jastrzębiu Zdroju i Gliwicach. Potem „Benek” ruszy w Polskę.

Film Roberta Glińskiego to opowieść o tym, że marzenia się spełniają. „Benek” to historia / Fot. mat.prasowe młodego górnika, który pewnego dnia postanawia zacząć życie od nowa. I kiedy jest na samym dnie, a kolejne próby zdobycia pracy od rzeźnika aż do męskiej prostytutki zawodzą, niespodziewanie miłość powoduje, że znajduje w sobie siłę i upór, które odwracają koło fortuny.
Ratuje nie tylko siebie, ale też kolegów górników i zdobywa upragnioną kobietę.


Benek, choć nieporadny i zagubiony, urzeka swoją szczerością i wieczną pogodą ducha. Skąd wziął się ten „śląski Forrest Gump”? „Historia Benka inspirowana jest życiem” – tłumaczy współautor scenariusza Jerzy Morawski. „Podczas kręcenia serialu telewizyjnego „Serce z węgla”, pracownica jednej z agencji znajdujących pracę byłym górnikom, dając nam listę
nazwisk naszych potencjalnych rozmówców, rzuciła okiem na górę listy i kategorycznie zapowiedziała: ten to słowa nawet nie powie! Oczywiście zaciekawiła nas i w taki oto sposób poznaliśmy pierwowzór Benka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.