Facebook Google+ Twitter

"Benek" - nowy film Roberta Glińskiego

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-10-18 14:05

W Katowicach, Zabrzu i Piekarach Śląskich powstają zdjęcia do nowego filmu Roberta Glińskiego, na podstawie scenariusza Ireny i Jerzego Morawskich, autorów serii telewizyjnej "Serce z węgla".

– To będzie film o Śląsku, ale nie tylko – mówi reżyser. – Śląsk jest swoistym papierkiem lakmusowym dla tego, co się dzieje w całym kraju. Tu najlepiej widać upadek starych wartości i budowanie nowych na ruinach.

Reżyser Robert Gliński wraz z aktorami Magdaleną Popławską (Otylia) i Zbigniewem Stryjem (Eryk)Benek to tragikomiczna opowieść o górniku, który wziął odprawę górniczą i próbuje bezskutecznie znaleźć pracę "na powierzchni". Paradoksalnie, górnictwo i śląska tradycja, które na początku odrzucił, pomagają mu znaleźć nową pracę dla siebie i innych górników, znajdujących się w podobnej sytuacji.

W Benka wciela się Marcin Tyrol. To jego debiut na dużym ekranie. Aktor ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, podobnie jak partnerująca mu w filmie Mirosława Żak, która gra Dankę. Oboje otrzymali role w wyniku castingu, i oboje pochodzą ze Śląska. Marcin Tyrol urodził się w Tarnowskich Górach, a Mirosława Żak jest z Radzionkowa. - Jako Ślązaczka świetnie się czuję w opowieści o Śląsku. Staramy się wszyscy, aby powstała wiarygodna i wszędzie zrozumiała historia - mówi filmowa Danka.

Regina Gowarzewska-Griessgraber

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.