Facebook Google+ Twitter

Beniaminek i mistrz Polski otworzą sezon żużlowy w Polsce

Bez wątpienia wiele emocji przyniesie nam jutrzejszy mecz na Wybrzeżu. W spotkaniu inaugurującym sezon beniaminek - Lotos, zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski - Unibaxem.

 / Fot. logo klubuGospodarze, Lotos Gdańsk, podejmują u siebie Unibax Toruń. Oba zespoły wystawią swoje najsilniejsze składy. Na samym starcie sezonu chcą zwyciężać. Pojedynek będzie niezwykle ciekawy. Także dlatego, że w składzie Lotosu znalazł się Hans Andersen, który to w ubiegłym sezonie występował w barwach Unibaxu. Niestety, zarząd z Torunia nie chciał płacić tak dużej sumy pieniędzy, jaką ten sobie zażyczył. Efektem tego nieporozumienia było przejście zawodnika do Gdańska. Czy to był dobry krok ze strony zarządu Unibaxu? Czy może będzie tego żałować? Przekonamy się już jutro.

Lotos postawił przede wszystkim na obcokrajowców. Jutro, pojedzie ich aż pięciu. Unibax zaś ma sprawdzony, można rzec, "stary" skład. Jak zwykle najważniejszymi punktami zespołu będą Wiesław Jaguś i Ryan Sullivan.

 / Fot. logo klubuZarówno Lotos jak i Unibax założyły sobie pewne cele na ten sezon. Drużyna z Pomorza zamierza walczyć o utrzymanie w lidze, natomiast Unibax chce zdobyć mistrzostwo. Jednak i ten klub ma pewne kłopoty. Co w razie kontuzji, któregoś z podstawowych zawodników? Oczywiście, pozostaje Martin Smoliński, jednak nie jest on wybitnym żużlowcem i trudno od niego zbyt wiele wymagać. Drugim problemem jest junior Matej Kus. To wielka niewiadoma składu Unibaxu. Ten zawodnik potrafi skończyć mecz z dorobkiem na poziomie 7-8 pkt., ale również z samymi zerami na koncie.

Reasumując, pojedynek pomiędzy DMP a Lotosem będzie bardzo ciekawy. Dostarczy nam wielu emocji. Ciekawe składy obu drużyn świadczą o tym, że żadna z nich nie zamierza się łatwo poddać i będzie, jak to zawsze w speedway'u bywa, walczyć do końca. Jako, że pojedynek ten odbywa się w Gdańsku, atutem zawodników Lotosu będzie ich własny tor, na którym bardzo rzadko odnoszą porażki.

Nie pozostaje więc nic innego jak czekać na jutrzejszy mecz.

Składy drużyn na jutrzejszy mecz.

Unibax Toruń:
1. Chris Holder
2. Robert Kościecha
3. Ryan Sullivan
4. Adrian Miedziński
5. Wiesław Jaguś
6. Emil Pulczyński

Lotos Wybrzeże Gdańsk:
9. Magnus Zetterström
10. Adam Skórnicki
11. Kenneth Bjerre
12. Renat Gafurov
13. Hans Andersen
14. Martin Vaculik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Och to już jutro ;) AVE GKS :P

Pozdro ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Vaculik jedzie z polską licencją, jako Polak ;-) Przede wszystkim ze względu na to, że trzech Polaków musi pojawić się w składzie na mecz. W Gdańsku też jeśli "Sqóra" będzie miał kontuzję, to będzie musiał pojechać jakiś "ananas", najprawdopodobniej Tomasz Piszcz. Chyba że "Vacul" pojedzie jako senior, a do składu wskoczy Billy Forsberg.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.