Beniaminek z Wrocławia ograł mistrza Polski 2:1!

Zła pogoda, dwie czerwone kartki i samobójcza bramka świadczą o dramaturgii spotkania Śląska Wrocław z krakowską Wisłą, w ramach 15. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Ostatecznie wrocławski beniaminek okazał się lepszy od mistrza Polski!

Mecz pomiędzy najlepszym z beniaminków tegorocznej Ekstraklasy i mistrzem Polski zapowiadany był jako hit kolejki oraz mecz jesieni dla Śląska Wrocław. Na stadion przy Oporowskiej przybyło ponad 8 tys. kibiców
zaprzyjaźnionych ze sobą klubów, nie przeszkadzały im panujące ciężkie warunki pogodowe - 0 st. C i padający śnieg. Pogoda nie przeszkodziła też beniaminkowi z Wrocławia w wygraniu spotkania z mistrzem Polski.

Patryk Małecki (Wisła, z lewej) i Janusz Garncarczyk (Sląsk, z prawej), w dzisiejszej potyczce we Wrocławiu / Fot. PAPPierwszy gol padł dla Śląska w 9. minucie, po strzale Sebastiana Mili. Do przerwy Śląsk utrzymał przewagę jednej bramki. Po zmianie stron oba zespoły wbiegły na murawę w bojowych nastrojach, a w zespole Wisły nastąpiła pierwsza zmiana - Marek Zieńczuk zastąpił Singlara. W 53. minucie pomocnik Wisły Tomáš Jirsák obejrzał pierwszą w spotkaniu żółta kartkę, za faul na Wołczku. W 61. minucie pierwsza zmiana w zespole Śląska: Vuk Sotirović zastąpił na boisku Janusza Gancarczyka. Pięć minut później Maciej Skorża zdecydował się na dwie zmiany w zespole Wisły - za Rafała Boguskiego i Tomáš Jirsáka weszli Wojciech Łobodziński i Mauro Cantoro. W 68. minucie Krzysztof Ostrowski swoim pierwszym golem w Ekstraklasie, podwyższył wynik na 2:0 dla Śląska Wrocław. W 75. minucie po strzale Łobodzińskiego, piłka po odbiciu od głowy Antoniego Łukasiewicza po raz pierwszy wylądowała w bramce Śląska Wrocław. W 77. minucie, po rzekomym faulu Sobolewskiego na Dudku i dyskusji Baszczyńskiego z sędzią, obaj zawodnicy Wisły Kraków otrzymali po czerwonej kartce i opuścili boisko. W 89. minucie zmiana w zespole Śląska - Krzysztofa Ostrowskiego zastąpił Krzysztof Górski. Sędzia przedłużył spotkanie o 3 minuty. W doliczonym czasie gry żółty kartonik obejrzał Paweł Brożek i Krzysztof Ulatowski. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną beniaminka z mistrzem Polski 2:1.

Napastnicy: Boguski<65>Cantoro, Paweł Brożek

Zdobywając dziś 3 punkty, Śląsk Wrocław, utrzymał się na 6. miejscu w ligowej tabeli (24 pkt). Wisła Kraków z dorobkiem 30 pkt. zajmuje 4. miejsce w tabeli. Na fotel lidera po 15. kolejce powróciła Polonia Warszawa (31 pkt). 15. kolejka była ostatnią w rundzie jesiennej, jednak już za tydzień rozegrane zostaną dwa mecze Ekstraklasy. Na Oporowskiej Śląsk Wrocław spotka się z łódzkim ŁKS-em, zaś Wisła zagra na Stadionie Śląskim w Chorzowie z miejscowym Ruchem.