Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7258 miejsce

"Bent" - nowy spektakl w Teatrze Dramatycznym

2 października na Scenie Przodownik odbędzie się premiera sztuki "Bent" w reżyserii Natalie Ringler. Sztuka Martina Shermana to jeden z najważniejszych dramatów kanonu LGBT.

plakat / Fot. Teatr Dramatyczny"Bent" to według "Guardiana" jedna z najbardziej z najbardziej znaczących sztuk w brytyjskim teatrze. Sherman pisał ją dla małego niezależnego teatru, ale szybko zgłosiły się po nią sceny całego świata.

Berlin lat 30. Dancingi, kabarety i kluby dla gejów mają się świetnie. Do władzy dochodzą faszyści, ale nikt jeszcze nie wie, co to oznacza. Nie interesuje to głównego bohatera sztuki Martina Shermana. Max żyje z dnia na dzień w wynajmowanych mieszkaniach, między pijaństwem, przygodnym sexem a kombinowaniem pieniędzy. Wydarzenia pewnej nocy wywrócą jego świat do góry nogami.

Bent / Fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska, Teatr Dramatyczny- Sztuka mówi o prześladowaniu homoseksualistów w faszystowskich Niemczech. To nieznany wciąż temat, przysłonięty innymi historiami. Dyskryminacja różowych trójkątów była przez lata tematem tabu, a wielu gejów po wojnie trafiło do więzienia. "Bent" to opowieść o człowieku, który boi się kochać – mówi Natalie Ringler, reżyserka spektaklu.

Sztuka Shermana to również jeden z najważniejszych dramatów kanonu LGBT.

Przekładu sztuki dokonał Rubi Birden, a muzykę skomponował Piotr Łabonarski. W spektaklu wystąpią: Mariusz Drężek, Kamil Siegmund, Piotr Bulcewicz, Piotr Siwkiewicz i Maciej Wyczański.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.