Facebook Google+ Twitter

"Berlin, czwarta rano", czyli przedwojenny kabaret muzyczny w Teatrze Roma

13 kwietnia odbędzie się premiera spektaklu inspirowanego teatrem rewiowym "Berlin, czwarta rano", w którym główne role zagrają Katarzyna Zielińska oraz Kacper Kuszewski.

 / Fot. Plakat"Berlin, czwarta rano" jest spektaklem muzycznym, inspirowanym przedwojennym berlińskim kabaretem w reżyserii Łukasza Czuja. Szesnaście piosenek, w wykonaniu Katarzyny Zielińskiej oraz Kacpra Kuszewskiego, zostało napisanych m.in. przez wybitnych twórców niemieckiego kabaretu: Friedricha Hollaendra, Mischy Spoliansky'ego, Kurta Tucholskiegoi. Wybrane wątki oraz narracje ukazane są przez taniec, w którym występują wyżej wymienieni aktorzy oraz tancerze znani z programu "Taniec z Gwiazdami": Annę Głogowską oraz Rafała Maseraka.

Teatr Roma w tym projekcie postawił na aranżacje znane z berlińskich "knajp" okresu międzywojennego. Na pokazie prasowym pokazano dwie piosenki, w których główną role odgrywał klimat teatru rewiowego. Twórcą wspaniałej scenografii i kostiumów jest Elżbieta Rokita. Muzyka znana z kabaretów muzycznych została wykonana przez zespół The Jobers.

Sam spektakl odbył się dzięki pomocy aktorki, Katarzyny Zielińskiej, która była pomysłodawcą przedsięwzięcia oraz pozyskała sponsorów, bez których nie byłoby można stworzyć tego projektu. W ramach dotacji na Euro 2012 obcięto wydatki na kulturę, przez co teatry muszą same szukać finansów na organizację spektakli.

Już w maju rozpoczną się przygotowania do kolejnej premiery muzycznego spektaklu "Deszczowa piosenka", która odbędzie się 29 września 2012 r.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.