Facebook Google+ Twitter

Berlin: Demonstracja przeciwników energii atomowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-05 18:07

Dziesiątki tysięcy przeciwników energii atomowej zgromadziło się w centrum Berlina. Pod Bramą Brandenburską domagają się likwidacji wszystkich elektrowni jądrowych na świecie.

Uczestnicy największej od lat w Niemczech manifestacji przeciwko energii atomowej przyjechali z całego kraju. Organizatorzy mówią o 50 tysiącach demonstrantów, policja szacuje ich liczbę na 36 tysięcy. Wśród uczestników zgromadzenia znaleźli się równiez politycy przeciwnych energii atomowej SPD i Zielonych.

Już przed południem centrum Berlina zablokowało około 300 traktorów, którymi przyjechali rolnicy z Dolnej Saksonii. W tym kraju związkowym znajduje się kilka elektrowni jądrowych oraz składowisk odpadów atomowych. Wśród nich jest elektrownia Krümmel pod Hamburgiem, dla której ostatnie lata były pasmem awarii, i składowisko Asse, gdzie regularnie dochodzi do radioaktywnych wycieków.
Także pod wpływem tych wypadków w Niemczech rośnie liczba przeciwników energii atomowej.

Rządzące partie CDU i SPD umówiły się przed czterema laty, że do 2021 roku Niemcy zamkną wszystkie elektrownie jądrowe. Chadecy zapowiadają jednak, że jeśli wygrają wrześniowe wybory, to przedłużą okres działania elektrowni atomowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.