Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10620 miejsce

Berlin. Festyn wielkanocny - grzane wino i fajerwerki. Zobacz film

Tegoroczne festyny wielkanocne w Berlinie przypominały bardziej bożonarodzeniowe jarmarki. Zziębnięci uczestnicy próbowali ogrzać się przy wielkich ogniskach, popijając grzane wino i tupiąc do rytmu swoich ulubionych szlagierów.

Świąteczne dekoracje w berlińskich marketach. / Fot. Joanna CzuprynaWielkanoc w Berlinie zwiastują przede wszystkim wystawy sklepowe i świąteczne jarmarki. Wiosennie przystrojone zające i kurczaki wskakują na sklepowe półki krótko po tym, jak opuściły je czekoladowe mikołaje i renifery. Czerwień, złoto i głęboką zieleń zastępują dekoracje w żółtych, białych i jasnozielonych odcieniach. Wśród zakupionych słodyczy dominują różnej wielkości jajka z czekolady, owinięte w kolorową folię, które później rodzice ukryją w domu lub w ogrodzie. Wspólne szukanie wielkanocnych jajek jest tradycyjnym elementem świątecznego poranka.

Szukanie jajek ukrytych w sianie. / Fot. Joanna CzuprynaWielkanocne propozycje spędzenia wolnego czasu są skierowane przede wszystkim do rodzin. Tegoroczna aura ograniczyła nieco ilość festynów i jarmarków na wolnym powietrzu, ale i organizatorzy nie pozwolili sobie popsuć planów, proponując z humorem "szukanie oznak wiosny, zamiast jajek". Do jednej z takich imprez należał wielkanocny festyn w parku Fennpfuhl, we wschodnim Berlinie (Lichtenberg), zorganizowany przez spółkę budowlaną Howoge. W sobotni wieczór (30.03.2013) mieszkańcy okolicznych osiedli zgromadzili się przy stawie Fennpfuhl już po raz dziesiąty, by wspólnie przegonić zimę.

Wielkie ognisko na festynie w parku Fennpfuhl. / Fot. Joanna CzuprynaNajmłodsi mogli spróbować swych sił w malowaniu gipsowych pisanek lub składaniu lampionów. Po artystycznych zmaganiach szukali ukrytych w sianie czekoladowych łakoci. O odpowiednią atmosferę dbali nie tylko członkowie zespołu na scenie (Rock59), ale również strażacy nadzorujący ogromny, płonący stos drewien. Zadanie mieli inne niż zazwyczaj, gdyż tego roku musieli bardziej pilnować by ogień nie przygasł, wspomagając go różnymi środkami.

Fajerwerki na zakończenie jubileuszowego festynu wielkanocnego Howoge. / Fot. Joanna CzuprynaTuż przed 22.00 rozpoczął się wielki pokaz fajerwerków, który można było obserwować z drugiego brzegu stawu. Dla tych, którzy jeszcze trzymali kubek z grzanym winem w ręce (Glühwein) i brodzili w śniegu, nastrój dziwnie przypominał imprezę sylwestrową. Jedynie podświetlony symbol zająca przypominał o zbliżającej się Wielkanocy. Pokaz zakończył się wielkimi owacjami.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.