Facebook Google+ Twitter

Berlin i Hamburg robią porządki po nocnych zamieszkach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-02 11:05

W Berlinie i Hamburgu do późnej nocy trwały zamieszki po pierwszomajowych demonstracjach. W starciach lewicowych ekstremistów z policją wiele osób zostało rannych i zatrzymanych.

Do największych starć doszło w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg, gdzie wieczorna demonstracja anarchistów zamieniła się w gigantyczną bijatykę z policjantami. Ponieważ od początku zgromadzenia pilnujący porządku funkcjonariusze obrzucani byli butelkami i kamieniami, policja zdecydowała o wcześniejszym niż planowano zakończeniu manifestacji.

Wówczas doszło do zamieszek. Jej uczestnicy rzucali w kierunku policjantów kamienie i koktajle Mołotowa. Policja odpowiedziała gazem łzawiącym. Jak poinformował jej rzecznik, około 200 osób zostało zatrzymanych. Wielu policjantów i demonstrantów odniosło obrażenia.

Do starć lewicowych anarchistów z policją doszło również w Hamburgu, gdzie zatrzymano 20 chuliganów. W obu miastach sytuacja uspokoiła się dopiero około trzeciej nad ranem.

Dziś rano na ulicach Berlina i Hamburga, gdzie zamieszki trwały drugą noc z rzędu, rozpoczęło się wielkie sprzątanie. Wiele z nich przedstawia bowiem prawdziwy krajobraz po bitwie. Na ulicach obu miast straszą powybijane szyby, powyrywane płyty chodnikowe, spalone kontenery na śmieci i przystanki autobusowe.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.