Facebook Google+ Twitter

Berlin: Kostki domina upadną... jak mur

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-07 20:02

W cetrum Berlina stanął rząd ogromnych kostek domina, które w poniedziałek zostaną symbolicznie przewrócone. Ta inscenizacja będzie centralnym punktem obchodów 20. rocznicy upadku muru berlińskiego 9 listopada 1989 r.

Przez dwa najbliższe dni berlińczycy i turyści mogą oglądać ponad tysiąc kostek domina kolorowo pomalowanych przez przez młodzież z całych Niemiec, a także innych krajów europejskich, w tym z Polski. Organizatorzy akcji poinformowali, że dwu i półmetrowe styropianowe bloki ozdabiało w sumie 15 tysięcy osób.

Kostki domina stoją na półtorakilometrowym odcinku od gmachu Reichstagu do Placu Poczdamskiego tam, gdzie dawniej przebiegał mur berliński. W poniedziałek wieczorem runą, symbolizując upadek muru, który przez 28 lat dzielił Berlin, Niemcy i Europę.

Pierwszą z wielkich kostek domina obalą były przywódca Solidarności i prezydent Lech Wałęsa oraz pierwszy niekomunistyczny premier Węgier Miklos Nemeth. Pierwszy blok domina, który przewróci następne, ustawiono w pobliżu Reichstagu, niedaleko miejsca, gdzie znajduje się fragment muru Stoczni Gdańskiej, przypominający o roli Solidarności w obaleniu komunizmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.