Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33832 miejsce

Berlin ma nową halę sportową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-10 12:13

Berlin ma od dziś nową, największą w mieście halę widowiskowo sportową. Usytuowany w pobliżu dworca Ostbahnhof ogromny obiekt jest w stanie pomieścić 17 tysięcy widzów. Arena wybudowana została w ciągu dwóch lat kosztem 165 milionów euro.

W otwartej dziś hali mają odbywać się największe i najważniejsze imprezy sportowe i rozrywkowe w stolicy Niemiec. Regularnie grać w niej będą berlińskie kluby koszykarskie i hokejowe. Zakontraktowano już także kilka walk bokserskich.

W ciągu kilku godzin wnętrze obiektu da się przebudować, tworząc na przykład z lodowiska olbrzymią salę koncertową. W najbliższym czasie wystąpią tu takie gwiazdy jak Leonard Cohen czy zespoły Metallica i Coldplay. W połowie października wykład wygłosi duchowy przywódca Tybetańczyków Dalaj Lama. W ciągu trzech najbliższych lat w nowej arenie odbędzie się ponad 300 imprez, które obejrzą trzy miliony widzów.

Do dyspozycji mają oni nie tylko 17 tysięcy miejsc, ale również przestrzeń handlową, restauracje i ponad 400 toalet. Na widowni umieszczono 60 ekskluzywnych loż, z których wiele wykupionych zostało na kilka lat z góry przez firmy i instytucje. Jedną z nich zarezerwował rosyjski Gazprom. Koszt rocznego wynajmu loży wynosi 175 tysięcy euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.