Facebook Google+ Twitter

Berlin. Muzułmański uczeń domaga sie miejsca do modlitwy w szkole

Przerwa między lekcjami to czas, gdy uczniowie mogą się odprężyć, porozmawiać i coś zjeść. Niewielu jest takich, którzy w tym czasie chcieliby się modlić.

Wyższy Sąd Administracyjny w Berlinie oddalił skargę muzułmańskiego ucznia, który domagał się pomieszczenia do modlitwy w szkole. Zadecydowano, że szesnastolatek nie ma prawa na terenie szkoły w czasie przerwy odmawiać południowej modlitwy.

Sąd uznał, że wolność religijną uczniów należy ograniczyć dla dobra innych wartości. Uwzględniono fakt, ze w szkole stykają się uczniowie wyznający różne religie i wierzenia oraz ateiści. Ten „pluralizm kryje w sobie poważny potencjalny konflikt”, który mógłby zakłócić spokój nauczania. Z tego powodu szkoła musi zachować neutralność w kwestii religii.

Ze względu na znaczenie sprawy przekazano ją do kontroli do Federalnego Sądu Administracyjnego.

źródło: de.news.yahoo.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

Damian ☮ Mosz Dzisiaj 10:01
Ocena: 0 0
Każda szkoła państwowa powinna być wolna od wszelkich wpływów i symboli religijnych. Są przecież szkoły muzułmańskie, katolickie etc... Tam nikt nikomu nie zabrania modlitwy.
==============================================
Ja natomiast uwazam, ze prezydent ma prawo do wpinania w klape marynarki podobizny matki boskiej a dzieci powinny miec prawo modlitwy w szkole i obowiazek nauki podstawowych zasad wszystkich religii, zeby nie urazic innowiercow, nauczyc sie szacunku i tolerancji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każda szkoła państwowa powinna być wolna od wszelkich wpływów i symboli religijnych. Są przecież szkoły muzułmańskie, katolickie etc... Tam nikt nikomu nie zabrania modlitwy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ratomir Wilkowski Dzisiaj 08:41
Ocena: 0 0
Proponuje przenieść się do szkoły muzułmańskiej - tam zapewne jest wyznaczone miejsce na popołudniową modlitwę.
===========================

To byloby jakims sensownym rozwiazaniem, ale jest w Niemczech ROWNIEZ niedozwolone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuje przenieść się do szkoły muzułmańskiej - tam zapewne jest wyznaczone miejsce na popołudniową modlitwę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

levy Dzisiaj 07:58
Ocena: 0 0
Panie Kraszewski, proszę mi odpowiedzieć na jedno pytanie: dlaczego pan, przez tyle lat zamieszkiwał i zamieszkuje w NAJGORSZYM Z MOŻLIWYCH kraju na naszym globie?
================================================
NAJGORSZYM Z MOŻLIWYCH? prosze nie wyciagac falszywych wnioskow z moich publikacji i nie traktowac ichjako krytyke. To jest po prostu niemiecka kultura. Ktora sie Niemcy szczyca i nie zamierzaja zmieniac. To jest ta uteskniona przez wielu kultura, której realizację umożliwia pan Sikorski. Wiodaca kultura Unii Europejskiej. Deutsche Leitkultur.

Ja żyję tutaj poniewaz tutaj żyje i zamieszkuje mój syn. Wychowany przez Jugendamt w kolaboracji z polskimi politykami na takiego Polaka jakiego chca widziec Niemcy. Polaka z polskim paszportem, ktory nie mowi, nie czyta i nie pisze po polsku, poniewaz zakazuja mu tego dwa wyroki sadowe. Polaka, ktoremu wmawia sie, ze nie jest Polakiem. Ktoremu niemieckie państwo w kolaboracji z polskim konsulatem w Kolonii uniemozliwia nawet jednorazowe odwiedzenie jego kraju ojczystego-Polski i odwiedzenie 98 letniej Babci. Ja propaguje te niemiecka kulture. Bez slowa krytyki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 01.12.2011 07:58

Panie Kraszewski, proszę mi odpowiedzieć na jedno pytanie: dlaczego pan, przez tyle lat zamieszkiwał i zamieszkuje w NAJGORSZYM Z MOŻLIWYCH kraju na naszym globie?
Pytam bardzo poważnie, ponieważ uważam, że każdy szanujący swoje zdrowie fizyczne i psychiczne człowiek dawno by z Rzeszy Niemieckiej emigrował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowna pani Malgorzato,
dziekuje Pani za link do dyskusji. Tez cos dodam:

Otoz tolerancja jest rozumiana w kazdej kulturze inaczej. Jest nierozlaczna od kultury. Inaczej rozumiana i praktykowana u muzulmanow. Inaczej przez chrzescijan. Szczegolnie w Niemczech, gdzie wojny religijne miedzy katolikami i ewangelikami, sie tak naprawde do dzisiaj, w duchu, nie skończyły. Niemiecka panstwowa "tolerancja" ma również odwieczną tradycję, która jest specyficzna i znana na całym świecie. Szczególnie Polakom i Żydom. Mylalem, ze sie to odmieni na skutek edukacji spoleczenstwa przez okupantow aliantow po II WS, ale stracilem nadzieje.

Rzekoma dzisiejsza niemiecka tolerancja demokratycznego panstwa prawa zostala ponownie zdemaskowana. Dzisiaj na przykladzie muzulmanina. Co bedzie jutro z innymi?
Uczeń, mający obowiązek przebywania i nauki w szkole, mający również obowiązek modlitwy, został pozbawiony przez demokratyczne panstwo prawa mozliwosci praktykowania jego religii, czyli wolności religijnej.

Czy ma on wybór i moze opuścić szkołę, uczyć sie w domu? Również nie. "Homeschooling" jest w Niemczech zabroniony. Pod grozba wiezienia i pozbawienia praw rodzicielskich. "Homeschoolers" sa represjonowani przez Jugendamt, ktory zabiera im dzieci na wychowanie w domach dziecka i niemieckich rodzinach zastepczych. Dzieci "homscoolersow", ktore uciekaja z tego niemieckiego raju tolerancji, domu dziecka do rodzicow sa zamykane w szpitalach psychiatrycznych i przymusowo leczone psychiatrycznie jako nienormalne(w niemieckich warunkach) - rodzice przetrzymywani w areszcie, żeby nabrali szacunku do niemieckiego prawa i niemieckiej tolerancji. Czasem udaje sie dzieciom uciec z tego niemieckiego raju tolerancji. Znana mi z rozmow telefonicznych katolicka rodzina "homeschoolers" Romeike otrzymała logistyczną pomoc i udało im sie uciec z Niemiec z dziecmi do USA, gdzie dostali azyl polityczny.

Musze tutaj wspomniec rowniez sadowe zakazy jezyka polskiego Polakom w Niemczech. Zakaz nauki jezyka Polskiego. Tak wyglada ta niemiecka specyficzna tolerancja. Ktorej ja nie krytykuje, tylko za darmo prezentuję. W końcu Niemcy sie tym szczycą.

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obywatele USA to głównie potomkowie Europejczyków. Przybysze stanowili mieszaninę róznych kultur, religii i przekanań. W nowej sytuacji "skazani" byli na wspólne bytowanie. Takie warunki sprzyjały ewolucji tolerancji światopoglądowej. Jednoczyli się w walce przeciwko Indianom - rdzennej ludności Ameryki. Do dzisiaj mamy również przejawy dyskryminacji czarnoskórych obywateli. Edukacja może nie jest na wysokim poziomie, ale odbywa się w toleranji religijnej. W krajach islamskich do szkół uczęszczają głownie chłopcy. Jeśli w jakiś regionach dopuszczone jest uczestnictwo dziewcząt w lekcjach to siedzą w końcu sali z zakrytymi twarzami, bez prawa głosu. Rzadko spotyka się szkoły dla dziewcząt: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że tutaj większą rolę odgrywa kwestia mentalności i spuścizny przodków niż poziomu edukacji. Nie wiem jak wygląda edukacja w krajach muzułmańskich, ale w Stanach przekonałem, się że wiedza przeciętnego zjadacza fast-foodów jest tragiczna, a co by nie mówić jest to kraj tolerancyjny pod względem religii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Michale, religia mułzumańska jest berdzo restrykcyjna. Przypuszczam, że wynika to z niskiego poziomu edukacji w krajach islamskich. Onegdaj w Europie również palono heretyków na stosie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.