Facebook Google+ Twitter

Berlin. Na mszę z papieżem tylko z kartami wstępu

„Gdzie jest Bóg, tam i przyszłość” – pod takim hasłem odbędzie się wrześniowa pielgrzymka Benedykta XVI do ojczyzny. Papież odwiedzi Berlin, Erfurt i Fryburg Bryzgowijski.

Pałac Charlottenburg w Berlinie / Fot. Joanna Maria Czupryna22 września 2011 r. papież Benedykt XVI odprawi mszę przed pałacem Charlottenburg w Berlinie. Dla wiernych z Polski będzie to najbliższa lokalizacja, by uczestniczyć w spotkaniu z Ojcem Świętym. Przy planowaniu wizyty w stolicy Niemiec brano pod uwagę również inne miejsca, m.in. Stadion Olimpijski. Tam przed 15 laty, w 1996 r. uroczystą mszę dla 74 tys. wiernych odprawił Jan Paweł II. Podobno nawet nasz wielki rodak pogubił się nieco w drodze do ołtarza w licznych korytarzach. Tak przynajmniej głosi anegdota.

Jednak nie takie obawy decydowały o lokalizacji mszy na dziedzińcu dawnej rezydencji Hohenzollernów, a przewidywana ilość wiernych, którą organizatorzy pielgrzymki szacują na 40 tys. Kto będzie chciał w niej uczestniczyć, powinien postarać się o kartę wstępu, którą od 16 maja bezpłatnie otrzyma w każdej katolickiej parafii lub poprzez stronę internetową http://www.papst-in-deutschland.de. Dla Szlak turystyczny śladami Benedykta XVI w południowych Niemczech. / Fot. Joanna Maria Czuprynapielgrzymów z Polski wkrótce podane zostaną dodatkowe informacje. Rzecznik arcybiskupstwa w Berlinie zapewnia, że jeśli ilość chętnych będzie większa, istnieje możliwość rozszerzenia placu dla uczestników mszy.

Wizyta Benedykta XVI w Berlinie i planowana przemowa w Bundestagu już wzbudza szereg kontrowersji i zapowiedzi bojkotu przez niektórych posłów. Na ten dzień zaplanowane są również demonstracje i protesty przeciwników Kościoła.

Ciekawostką jest, że logo pielgrzymki zaprojektowała urodzona w Polsce artystka Jola Fiedler. Logo, program i inne przydatne informacje dotyczące wizyty papieża w Niemczech są dostępne na stronie http://www.papst-in-deutschland.de

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

andrzej andrzejewski
  • andrzej andrzejewski
  • 04.06.2011 23:12

lipa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie widzę perspektyw dla Kościoła watykańskiego. Nowy papież Ratzinger jest jeszcze gorszy od Jana Pawła II. Benedykt XVI jest i pozostaje tym, kim był – fanatycznym inkwizytorem. On niczego nie zmieni w autorytarnie-konserwatywnym Watykanie. Każda poważniejsza reforma tej instytucji byłaby jej negacją, jej kapitulacją, jej końcem. Kościół papieski jest instytucją totalnie antydemokratyczną: papież posiada władzę absolutną, a biskupi i kardynałowie mają jedynie władzę delegowaną; także ich prawa są delegowane. Lud Boży natomiast w ogóle pozbawiony jest praw – ma tylko obowiązki. Prawdziwa demokratyzacja Kościoła byłaby śmiercią absolutystycznej hierarchii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ania
  • Ania
  • 11.04.2011 22:04

Dziękuję za ten artykuł , myślę ,że to ważne informacje , dla Polaków , którzy chcą wybrać się na spotkanie z Papieżem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.