Facebook Google+ Twitter

Berlin nie chce Steinbach we władzach placówki poświęconej wysiedleniom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-04 10:25

Dziennik "Süddeutsche Zeitung" sugeruje, że niemiecki rząd będzie starał się przekonać Erikę Steinbach, aby zrezygnowała z członkostwa we władzach placówki poświęconej przymusowym wysiedleniom. Oficjalnie rząd w Berlinie tego nie potwierdza.

Wczoraj gabinet Angeli Merkel przyjął projekt ustawy powołującej centrum dokumentacyjne poświęcone wysiedleniom. Trzech przedstawicieli we władzach placówki ma mieć Związek Wypędzonych.
Związek już wiosną podjął uchwałę, że zamierza do kierowniczego gremium delegować przewodniczącą Erikę Steinbach. Ta decyzja, jak twierdzi "Süddeutsche Zeitung", jest nie na rękę rządowi.

Jak czytamy w dzienniku, kanclerz Merkel nie chce ryzykować ochłodzenia naprawionych niedawno stosunków z Polską. Ale właśnie tym grozi udział Steinbach w kierownictwie placówki, która i tak przyjmowana jest w Polsce z dużą rezerwą.

"Süddeutsche Zeitung" twierdzi, że rząd w Berlinie nie zdecyduje się na otwarty konflikt ze Związkiem Wypędzonych i jego szefową, która jest deputowaną CDU. Raczej należy oczekiwać kolejnych prób nakłonienia Steinbach do dobrowolnej rezygnacji z członkostwa w kierownictwie placówki - czytamy w dzienniku. Gazeta już wcześniej pisała, że w Berlinie rozważa się przyznanie jej w zamian Federalnego Krzyża Zasługi lub wysokiego rangą stanowiska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.